Культура

Культура

Мережу закладів культури Тульчинського району складають  79 установа. В тому числі:

  • 34 заклади культури клубного типу;
  • 36 бібліотек, із них 28 філій Тульчинської районної централізованої бібліотечної системи;
  • 4 музейних установи (м. Тульчин, с. Тиманівка)
  • 4 дитяча музична школа (м. Тульчин, смт. Кирнасівка та Шпиків, с. Тиманівка);
  • 1 КП «Тульчинська кіновідеомережа».

Діяльність закладів культури забезпечують 231 працівник, із них спеціалістів галузі – 194 чол. (в тому числі в сільській місцевості 71 чол.).

В закладах культури району   працюють 195 клубних формувань. В тому числі:

  • 12 любительських об’єднань та інших клубів за інтересами, в тому числі дитячих 5;
  • 183 колективів художньої творчості, в т.ч. дитячих 99;
  • 2 кінофотостудії;
  • 5 фізкультурно-оздоровчих формувань.

Працюють 16 аматорських колективів  з званням   «народний» (9) та   «зразкових» (7).

Працюють центри «Бібліо-Інтернет» по реалізації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет» в бібліотеках м. Тульчина, смт. Кирнасівка, селах Василівка, Мазурівка, Нестерварка, Печера, Холодівка. Доступний Інтернет в клубних закладах таких як районний будинок культури, Василівський сільський клуб, Білоусівський та Печерський сільські будинки культури.

Центральна районна бібліотека працює над реалізацією проекту німецького фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.» за підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх людей».

В дитячих музичних школах навчається 480 дітей, працюють 14 аматорських колективи в тому числі 2 зі званням «народний» та «зразковий».

                                 Фізична культура та спорт

          Реалізація державної політикиу сфері фізичної культури і спорту  в районі протягом звітного періоду обумовила деякіпозитивні зміни.

   Визначено організаційно-управлінські, нормативно-правові та інші засади її розвитку у нових соціально-економічних умовах.  Зокрема, збережено ефективну систему проведення районних спортивних заходів, передусім комплексних та багатоступеневих змагань.

Практичне втілення всіх фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів на території району та участь в обласних і Всеукраїнських змаганнях проводились відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту у Тульчинському районі на 2017– 2020 роки, затвердженої рішенням 9-ї позачергової сесії 7-го скликання № 129 від 15 грудня 2016 року  та заходів, затверджених на виконання цієї програми.

Фізкультурно-оздоровчу та спортивну роботу, прийом обласних та всеукраїнських змагань з різних видів спорту на належному рівні дає змогу проводити спортивна база району, до складу якої входять: 2 стадіони, 19 футбольних полів, 37 спортивних залів, 4 стрілецьких тири, 19 майданчиків з тренажерним обладнанням і 3 сучасних майданчики зі штучним покриттям, 13 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, в тому числі 9 - з тренажерним обладнанням.

В порівнянні з загально-негативними тенденціями в області й Україні загалом, слід відзначити й повне збереження мережі спортивних закладів району , адже із 65-ти діючих обласних спортивних закладів різних форм власності на даний час залишилось 56 шкіл.

  З початку року в районі проведено 82фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходи, в яких було задіяно понад 3,5тис.чол. різних вікових груп. Їх кількість не зменшилась у порівнянні з минулорічним показником (78).

На високому рівні організовано та проведено низку традиційних турнірів районного, обласного та всеукраїнського ґатунків, що стали візитівкою спортивної Тульчинщини.

 Вершиною досягнень у спільній роботі й функціонуванні галузі загалом за період реалізації Програми з гордістю можна назвати титули, здобуті нашими спортсменами: бронзовий призер чемпіонату світу (дивізіон G) з боротьби вільної, призери чемпіонату Європи серед кадетів з вільної боротьби, призер міжнародних турнірів з легкої атлетики, переможець міжнародного турніру з футзалу (U-13),  призер чемпіонату світу та Європи зі змішаних. єдиноборств ММА, чемпіони України у різних вікових категоріях з рукопашного бою, фрі-файт змішаних єдиноборств ММА, вільної боротьби, важкої атлетики та футзалу (U-13, U-14, 35+) та низка учасників міжнародних турнірів з видів спорту (Кьорінг, Прешов, Сараєво, Вальжбрич, Осло, Санкт-Петербург, Ларнака, Велс, Влощово, Уєзд, Сороки, Рогожно, Астана та ін.).

На утримання районної ДЮСШ в поточному році було виділено 1,583 тис. грн. коштів районного бюджету. На харчування під час змагань та навчально-тренувальні збори спортсменам з олімпійських та неолімпійських видів спорту сума склала 50 тис. грн. Через електронну систему торгів «PROZORRO» ,було здійснено закупівлю нагороджувальної продукції на загальну суму 15 тис. грн., завдяки аукціону заощаджено 3900 грн.

На утримання районного осередку ВФСТ «Колос» було виділено 163 тис.грн., окремо на спортивну діяльність ще 40 тис.грн.Спонсорська допомога складає близько 480 тис. грн.

За звітний період було реалізовано 28 спортивних заходів. Збірна команда району була гідно представлена у фіналі обласних літніх сільських спортивних ігор Вінниччини 2018року, а юні сільські футболістки ФК «Плеяда», виборовши першість у обласних змаганнях «Золотий колосок» стали 4-ми в Україні у Скадовську. Загалом відзначаємо первинні спортивні осередки наших сільських територіальних громад, які системно беруть участь у спортивних заходах району: с. Тиманівки – переможця останнього Кубку Кучерявого з волейболу, с. Шури-Копіївської, с. Зарічного,с. Ганнополя – дворазового учасника сільської ліги чемпіонів з футболу, с. Клебані  - дворазового фіналіста Кубку району з футболу та звичайно смт. Кирнасівки.

    Значно  поліпшена матеріально-технічна база  галузі та частково поновлений спортивний інвентар: встановлено сектор пластикових сидінь, відремонтовано паркан та пофарбовано зовнішній фасад ЦМС «Колос» на загальну суму 199 тис.грн. В рамках Всеукраїнського місячника з у порядкування спорт майданчиків на території району спільними зусиллями приведено до належного стану 26 багатофункціональних площинних спортивних споруд. У 15обласному конкурсі ДФРР Кинашівська сільська ради  виграла 2 проекти: «Спорт, краса, здоров‘я – сила» (реконструкція спортивного залу, ПМК), 13 обласний конкурс - «Моє село душі криниця» (відновлення водних джерел рідного краю)