Засідання 8 сесії районної ради 8 скликання

23.12.21

23 грудня 2021 року в приміщенні будинку рад відбулось засідання 8 сесії Тульчинської районної ради 8 скликання під головуванням голови районної ради Василя Неборецького. В роботі сесії брали участь 31 депутат районної ради, керівник Тульчинської окружної прокуратури Пилип Хоменко, начальник Тульчинського районного відділу поліції Василь Костишен, керівник апарату районної державної адміністрації Тетяна Найда, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, представники засобів масової інформації.

На початку засідання депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил.

Депутати розглянули 25 питань порядку денного 8 сесії районної ради. Голова районної ради Василь Неборецький доповів про роботу районної ради за звітний період. Зокрема, наголосив, що робота районної ради спрямовувалась на виконання повноважень представницького органу місцевого самоврядування. В центрі уваги була сесійна діяльність ради. В звітному періоді постійні комісії районної ради провели 39 засідань, на яких розглянули 239 питань. За період роботи депутатського корпусу 8 скликання проведено 7 сесій районної ради, з них 2 позачергові. Загалом депутатами районної ради прийнято рішення з 197 питань. На розгляд ради вносились важливі для забезпечення життєдіяльності району питання, зокрема щодо затвердження районних програм, передачі об’єктів установ та майна спільної власності до комунальної власності територіальних громад, формування районного бюджету, внесення змін до нього, медичного забезпечення та соціального захисту населення, комунальної власності, земельних відносин та інші.

У грудні 2020 року утворено дорадчий орган - президію районної ради, до складу якої увійшли голова районної ради, заступник, голови постійних комісій, голови депутатських фракцій, всього 13 чоловік. В районній раді створено та працює 7 депутатських фракцій від політичних партій: «ЗА МАЙБУТНЄ», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Європейська Солідарність», «СЛУГА НАРОДУ», «Українська стратегія Гройсмана», Радикальної партії Олега Ляшка, «Опозиційна платформа – за життя».

У звітному періоді районною радою розглянуто ряд програмних документів, що стосувалися діяльності різних сфер та галузей. Прийнято 10 рішень щодо затвердження районних програм. У 2021 році з районного бюджету були виділені кошти на фінансування 8-ми районних програм, на загальну суму 1997,161 грн.

На виконання районної бюджетної програми економічного і соціального розвитку Тульчинського району на 2021 рік, з метою співфінансування об’єкту «Реконструкція приміщень відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (приймального відділення) І поверху хірургічного корпусу комунального некомерційного підприємства «Тульчинська центральна районна лікарня», депутатами районної ради підтримано виділення коштів в сумі 3,0 млн.грн., а також для завершення робіт по реконструкції кисневої рампи та мереж кисню для хірургічного корпусу по забезпеченню лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19 в КНП «Тульчинська ЦРЛ», в сумі 771 481 грн.

Одним із завдань районної ради була реалізація повноважень у сфері управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району. Відповідно до вимог Закону України №1009-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» Тульчинська районна рада стала правонаступником всього майна, прав та зобов’язань Томашпільської, Крижопільської, Піщанської районних рад. Впродовж 2021 року районна рада зосереджувала свою роботу на впроваджені заходів щодо упорядкування обліку та передачі об’єктів спільної комунальної власності до комунальної власності територіальних громад. Станом на 01.12.2021 територіальним громадам району передано всі об’єкти та бюджетні установи, які знаходяться на їх територіях і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад,відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом Українита розпочато процедуру реорганізації районних рад шляхом приєднання до Тульчинської районної ради. На даний час у спільній комунальній власності знаходяться об’єкти нерухомого майна - комунальне підприємство «Тульчинська дирекція кіновідеомережі районного відділу культури», працює на правах господарського відання та перебуває у стадії ліквідації, госпрозрахункове комунальне підприємство «Тульчинське архітектурне планувально-проектне бюро", гаражі райвійськкомату на (3 бокси), та 39,6 % акцій ПрАТ «Тульчинська центральна районна аптека №90». З метою врегулювання порядку приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тульчинського району, рішенням 3 сесії районної ради 8 скликання від 04.08.2021 року затверджено п’ять регуляторних актів, які отримали позитивний висновок Державної регуляторної служби.

Важливо зазначити, що районна рада плідно і конструктивно співпрацює з депутатами всіх рівнів рад, з районною державною адміністрацією, головами територіальних громад району, що дозволило знаходити компромісні варіанти виходу з різних ситуацій, які виникали впродовж звітного періоду.

Голова районної ради Василь Неборецький акцентував увагу на проблемах подальшої реформи децентралізації та перспективі субрегіонального рівня. На завершення свого виступу голова ради закликав до подальшої співпраці депутатів районної ради з районною державною адміністрацією, головами територіальних громад району та  подякував усім за небайдужість, активність і готовність працювати на благо громади об’єднаного Тульчинського району.

В обговоренні звіту голови районної ради брав участь депутат районної ради Олександр Онищенко, який зосередив увагу на ряді проблемних питань, зокрема, щодо надання якісних медичних послуг жителям громади, кадрового забезпечення та облаштування палат для хворих у відділеннях Тульчинської центральної лікарні та інш. питаннях.

Депутатами районної ради 8 скликання було схвалено звіт голови районної ради Василя Неборецького про свою діяльність.

Депутати також розглянули питання «Про програму економічного і соціального розвитку Тульчинського району на 2022 рік».

Начальник відділу фінансів райдержадміністрації, депутат районної ради Євгенія Ніколаєнко проінформувала депутатів про районний бюджет на 2022 рік та з цілого ряду фінансових питань.

В цілому депутати розглянули 25 проектів рішень, з усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.

За багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування Почесною грамотою Вінницької обласної Ради нагороджено депутата районної ради 5,6,8 скликань Олександра Онищенка, Подякою Вінницької обласної Ради нагороджено депутата районної ради Оксану Бойко, грамотою районної ради нагороджено Сергія Полішевського.

Повернутись