Вакцина Pfizer уже у Вінниці

19.04.21

Про доставку першої партії вакцини виробництва Pfizer-BioNTech повідомляє Голова ОДА Сергій Борзов. Зокрема вчора в область надійшло 1170 доз.Таку кількість будуть привозити щотижня.

«Це перша партія вакцини Pfizer-BioNTech, яку Україна отримала в межах глобальної ініціативи COVAX. 29 250 доз вакцини відправили з національного складу в регіони - по 1170 доз у кожну з областей та в м. Київ. Разом з вакцинами розвозять розчин для їхнього розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів», - розповідає Сергій Борзов.

Приватна логістична компанія «Фармасофт» щотижнево (за необхідності - частіше) розвозитиме вакцину з національного складу, де вона зберігатиметься у спеціалізованих морозильних камерах із дотриманням температурного режиму від -60°C до -80°C, на регіональні склади в спеціальних контейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури.

У Вінниці вакцина зберігатимуть у тих самих термоконтейнерах, які будуть регулярно поповнювати сухим льодом. Звідти, попередньо розморожені до +2°C - +8°C, флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадам. Їі мають використати протягом 120 годин.

На Вінниччині є дві бригади, які пройшли навчання щодо вакцинаціі саме Pfizer-BioNTech.

«Першими на Вінниччині даною вациною щеплюватимуть персонал і мешканців геронтологічних та психіатричних інтернатів. Зокрема розпочнуть з Ладижинського та Вінницького інтернатів, і це буде вже сьогодніДруга категорія - працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонники», - додає Голова ОДА.

За кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії.

«Мушу нагадати про інше: спекуляції на вакцині не повинно бути! Будуть перевіряти усі списки, кожне прізвище. Вакцинація – безкоштовна і добровільна. Важливо, щоб процес вакцинації був організований безпечно: з дотриманням дистанції й усіх карантинних правил. Маю надію, що вакцинація вінничан пройде швидко і ефективно. Багато втратили близьких людейВакцинація - це життя. Дякую всім медикам, які рятують попри небезпеку для власного здоров’я. Пережили третю хвилю захворюваності на COVID-19 - поступово ситуація почала стабілізуватися. Як і прогнозували експерти-епідеміологи»- зазначив в підсумку Сергій Борзов.

17 651 - стільки вінничан уже вакциновано на 18 квітня.

Важливо й далі дотримуватися встановлених обмежень і протиепідемічних заходів – носити маски, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей.

Бережіть себе і близьких!

Повернутись