Під час карантину богослужіння проводитимуться в онлайн режимі

07.04.20

У зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією в Україні, встановленням карантину та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також для реалізації заходів, спрямованих на локалізацію спалахів коронавірусної інфекції – релігійним організаціям було рекомендовано Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій впродовж дії цих заходів перейти на проведення богослужінь в дистанційному режимі без участі віруючих. В зв’язку з цим більшість релігійних організацій дослухались до рекомендацій і прийняли рішення призупинити на вказаний час проведення богослужінь у звичному режимі та долучитися до їхньої трансляції в он-лайн режимі та за допомогою аудіовізуальних ЗМІ.

Враховуючи те, що проведення богослужінь є невід’ємною складовою діяльності релігійних організацій та їхнім обов’язком стосовно духовного піклування про віруючих, а також виходячи з правових норм законодавства України щодо державного захисту прав і законних інтересів релігійних організацій, на період дії правового режиму надзвичайної ситуації державними медіа для релігійних організацій надано можливість трансляції богослужінь та інших обрядів з метою повноцінного забезпечення та реалізацію одного із основоположних прав людини на свободу релігії та віросповідання в Україні.

Було розроблено концепцію та узгоджено графік відповідних трансляцій. Важливо відзначити, що згадана система телевізійних трансляцій має унікальний характер, оскільки враховує багаторелігійність/поліконфесійність релігійної середовища нашої країни. Транслюватимуться (у прямому ефірі та у записі) богослужіння як православних й католицьких церков, так і молитовні заходи протестантських та мусульманських організацій.

Починаючи від 27 березня 2020 року, щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі на загальнонаціональних та регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення транслюватимуться богослужіння та обрядові заходи найчисельніших церков та релігійних організацій, представлених на теренах України. Ці трансляції будуть здійснені телеканалами UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ, а також стануть доступними для онлайн перегляду на сайтах цих каналів та на всіх регіональних платформах Суспільного мовника.

Нижче подаємо детальний, актуальний на 27 березня, розклад телевізійних трансляцій богослужінь релігійних організацій України, який буде чинним на весь період карантину, пов’язаного з епідемією коронавірусу в Україні:

Щоп’ятниці з 3 квітня на телеканалі UA: КРИМ відбуватимуться трансляції:
• 10:00 – п'ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», організована Духовним управлінням мусульман України;
• 12:00 – намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «УММА»;
• 12:15 – настанова Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим.

Щосуботи з 28 березня о 10:00 на телеканал UA: КУЛЬТУРА транслюватимуться богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня в Україні.

Щонеділі з 29 березня на телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КРИМ та на всіх регіональних філіях Суспільного мовника транслюватимуть недільні богослужіння з трьох церков:
• з 9:30 до 10:00 – недільна меса Римсько-католицької церкви в Україні;
• з 10:00 до 11:30 – Божественна літургія із Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України та Всеукраїнська молитва;
• з 11:30 до 12:30 – недільна літургія Української греко-католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Щонеділі з 29 березня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА:
• з 12:30 – недільне богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів;
• з 13:00 – недільне богослужіння Української євангельської церкви;
• з 13:30 – недільне богослужіння Української церкви християн віри євангельської.

Повернутись