В Тульчинському районі реалізовано проект Парк-виставка «Чотири століття просто неба»

31.08.17

В Тульчинському районі реалізовано проект Парк-виставка «Чотири століття просто неба»

В с. Заозерному Тульчинського району 30 серпня відбулось урочисте відкриття парку , який став справжньою гордістю та окрасою села.

 Заозернянською сільською радою було подано проект на XІV обласний конкурс розвитку громад. Конкурсна рада оцінила ідею створення історичного «Парку-виставки «Чотири століття просто неба» та надала кошти на його реалізацію.

Усі жителі  с.Заозерне. представники організацій-партнерів  та численні гості зібрались на урочистий захід  з нагоди  завершення проекту.

Село Заозерне (до 1965 року – село Паланка від турецького «фортеця») засноване козаками  на початку XVІІ ст. в часи Богдана Хмельницького.

За чотири століття село пережило безліч сумних і радісних подій.

Так, у 1672 році село було повністю спалене турками. Це сталося на Великдень, коли люди, нічого не підозрюючи, прийшли в храм освятити Паску. Згоріла церква і загинули майже всі жителі села. Ті,  хто залишились, відроджували  рідну Паланку.

Величезну роботу із збору історичної інформації провів житель села - Данило Заболотний. Всі свої зібрані спогади і матеріали він помістив у книгу «Паланка -  село козацьке».

Щоб донести всі ці історичні події до людей, особливо, до молоді, виникла ідея створення парку-виставки.

В реалізації проекту «Парк-виставка «Чотири століття просто неба» організацією-партнером виступило підприємство «Птахофабрика Вінницький бройлер», а в процесі роботи долучилися ПраТ «Зернопродукт»  та Ладижинська ТЕС.

За екологічні кошти, які надходять до бюджету сільської ради, висаджено зелені насадження.

 Тож відтепер жителі Заозерного мають в центрі села чудову  паркову зону відпочинку із фонтаном та  сучасним дитячим майданчиком.

 

 


  •  
Повернутись