В лікувальних закладах області розгорнуто 600 інфекційних ліжкомісць

23.03.20

У форматі відеозв’язку відбулося засідання оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території області коронавірусу COVID-19. Участь у роботі штабу під керівництвом голови ОДА Владислава Скальського взяли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та служб області.

Під час наради про роботу медичної галузі в області доповіла директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович. 

  • Наразі в лікувальних закладах області розгорнуто 600 інфекційних ліжкомісць, 290 з яких є боксовані і 124 палати інтенсивної терапії. Наявні 182 апарати штучної вентиляції легень. В області працює 71 інфекціоніст, 428 терапевтів і 82 педіатри. Саме цих фахівців залучатимуть в разі погіршення ситуації із поширення коронавірусу, ­- розповіла Людмила Грабович.

За оперативною інформацією, станом на сьогодні, 22 березня 2020 року, в Вінницькій області вірусологічною лабораторією обласного лабораторного Центру уже протестовано біологічний матеріал від 17 осіб з підозрою на Covid 19. Як результат – не підтверджено жодного випадку на захворювання, спричинене коронавірусною інфекцією. Всі пацієнти перебувають в лікувальних закладах області, стан їх здоров’я задовільний.

Інфекційні відділення лікарень забезпечені та постійно поповнють запаси необхідними медикаментозними та дезінфекційними засобами, засобами індивідуального захисту та іншими необхідними матеріальними ресурсами. Моніторинг їх забезпеченості проводиться щотижнево.

Також, за інформацією фонду «Подільська громада», на рахунок перераховано вже понад пів мільйона гривень благодійної допомоги. Ці гроші будуть спрямовані на придбання засобів та обладнання для боротьби із поширенням COVID-19.

Голова ОДА Владислав Скальський наголосив на необхідності злагодженості щодо проведення закупівель засобів захисту, медпрепаратів та медичного обладнання, аби раціонально використовувати кошти та забезпечувати наявність саме тих засобів, які дійсно необхідні.

Щодо ситуації із сезонними захворюваннями доповіла директор ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ України» Валентина Зайцева. Так, фахівець зазначила, що наразі рівень захворюваності на грип та ГРВІ нижчий епідпорогу і цей показник буде знижуватись, адже не працюють навчальні заклади, а також значна кількість людей працюють дистанційно. Загалом рівень захворюваності на грип та ГРВІ знаходиться на рівні минулого року.

Наприкінці засідання Владислав Скальський в черговий раз наголосив на необхідності неухильного дотримання всіх необхідних карантинних заходів: мити руки, використовувати антисептик, уникати контакту з особами з проявами гострої респіраторної інфекції, зберігати певну дистанцію при спілкуванні, не перебувати у місцях великого скупчення людей, утримуватись від поїздок, адже самоізоляція – це найефективнішній спосіб попередження та поширення хвороби.

 

 
 
Повернутись