Уряд схвалив законопроект Мінрегіону щодо комунальної власності

28.12.21

Уряд схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо комунальної власності». Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій України.

Законопроєкт визначає:

  • правовий режим спільної сумісної та спільної часткової власності територіальних громад;
  • поняття «управління об’єктами прав територіальної громади», у тому числі тими, що перебувають у їхній спільній власності;
  • правовий режим майна комунальних підприємств, установ та організацій.

та встановлює чіткі правила:

  • управління майном спільної власності територіальних громад;
  • взаємодії територіальних громад та районних і обласних рад з питань управління майном спільної власності району чи області.

В Міністерстві пояснили, що чинне законодавство чітко не регламентує, як виникає спільна власність територіальних громад, як вона ділиться, як це майно відчужується, які повноваження мають органи місцевого самоврядування різних рівнів: ради громад, районів, областей.

«Одне із основних завдань реформи з децентралізації - розбудова спроможних громад з розвиненою інфраструктурою, до якої відносяться, зокрема, об'єкти права комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, у тому числі - на землю, доходи місцевих бюджетів, природні ресурси, підприємства, установи та організації, інші об’єкти цивільних прав. Тому важливо, щоб органи місцевого самоврядування в своїй діяльності опиралися на відповідне законодавство, яке чітко регулює питання права комунальної власності, визначення права спільної часткової власності територіальних громад та їх спільної сумісної власності в межах району, області. Пропонуємо внести відповідні зміни і заповнити прогалини в законодавстві», - пояснив  заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода.

Повернутись