У Тульчині капітально відремонтують 1,5 кілометра дороги

07.07.21

Дорога по вулиці Пестеля у Тульчині – одна із 34-ох комунальних доріг, ремонт яких фінансуватиметься за результатами конкурсного відбору. Капітальний ремонт тут уже розпочався.

– Цю дорогу міський голова Тульчина назвав дорогою єднання, оскільки до центру Тульчина по ній доїжджає близько 8 тисяч жителів низки населених пунктів, які входять у Тульчинську громаду, – зазначив голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий. - Тульчин має низку підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, тож тут важлива логістика. І це один з логічних напрямків.

Щоденно по вулиці Пестеля рухаються як легкові, так і вантажні автомобілі, що обслуговують бюджетні установи, організації і підприємства міста. Ця дорога з’єднує населені пункти громади із закладами охорони здоров’я, школами, об’єктами соціально-культурного призначення, історичними та туристичними об’єктами міста. Також на перехресті вулиць Гагаріна та Пестеля розташована церква Успіння Богородиці із дзвіницею. По вулиці курсує автобус за маршрутом Тульчин-Тиманівка (через с. Білоусівка, с. Одаї) та шкільні автобуси, що перевозять дітей до навчальних закладів міста зі всього Тульчинського району. Тож для громади підтримка у відновленні цієї вулиці – надважлива.

– Щодо субвенції на комунальні дороги, то ухвалені усі необхідні рішення, щоб ці дороги будувалися і ремонтувалися. Через конкурс відібрані 34 проєкти на відновлення доріг у різних громадах. Тому необхідно провести усі процедури, щоб визначитися з підрядником, профінансувати аванс, щоб розпочалися роботи. Адже специфіка виконання робіт – це сприятливі погодні умови, – зазначив перший заступник голови Вінницької обласної Ради Володимир Кістіон.

Вартість ремонтних робіт на цій частині шляху – понад 6,6 млн грн: 3,305 млн грн – кошти бюджету і 3,305 млн грн – фінансування із місцевого бюджету. Частину дороги було відремонтовано минулого року. Загалом капітально відремонтувати мають 1 500 метрів шляху.

–  Для Вінниччини усі дороги важливі. І наше завдання, щоб усі дороги ремонтувалися і будуватися. Тому депутати обласної Ради цього скликання ухвалили рішення про збільшення фінансування комунальних доріг – втричі, ніж у попередні роки. Такі заходи дозволять нам змінювати на краще Вінниччину, – наголосив Вячеслав Соколовий.

Довідково:

Вінницька обласна рада 8 скликання збільшила майже втричі фінансування на відновлення доріг в громадах на 2021 рік. Рішенням обласної Ради передбачено направити максимально дозволені законодавством 20% державної субвенції на ремонт комунальних автошляхів безпосередньо в громадах Вінницької області. Одночасно зменшено обсяг співфінансування з бюджетів громад – із 50% до 15%. Саме така формула допомогла розширити перелік доріг з навантаженням на бюджети громад, які вони зможуть подужати.

           

Повернутись