У червні в Україні запрацює Єдиний реєстр зброї

05.05.23

 

Запуск роботи Єдиного реєстру зброї запланований 23 червня 2023 року, а за кілька тижнів його вже запустять в тестовому варіанті. Про це повідомив міністр МВС Ігор Клименко.

«У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу. А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї», - зауважив Ігор Клименко.

Основна мета Єдиного реєстру - щоб вся зброя, яка наразі є на руках у громадян, а це 1 мільйон 300 одиниць, була в реєстрі (це ж стосуватиметься і нової зброї, яка надходитиме в Україну).

Зазначається, що реєстр допоможе правоохоронній системі контролювати розповсюдження зброї.

"Треба зробити все для того, щоб українці відчували безпеку. Повернення відчуття безпеки після війни нашим громадянам - це перше, що має зробити держава і безпосередньо система МВС. Для цього зброя має бути облікована, контрольована та мають бути чітко виписані правила її носіння або використання", - наголосив міністр внутрішніх справ України.

Повернутись