У Тульчині за 45 днів українські та закордонні митці створять «Леонтович Арт-квартал»

05.03.18

Цілий арт-квартал, який створять відомі українські та закордонні художники, до кінця травня з’явиться у  Тульчині в рамках проекту «Леонтович Арт-Квартал» та стане частиною фестивалю OPERAFEST TULCHYN. Стіни будівель поблизу палацу Потоцьких отримають абсолютно нове “оперне” обличчя повідомляється на сайті “VежА

Проект «Леонтович Арт-Квартал» стане реальністю завдяки перемозі у конкурсі Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». «Леонтович Арт-Квартал» буде втілений за рахунок фінансування Міністерства культури України, Вінницької обласної державної адміністрації та Тульчинської міської ради. Проект складається з п’яти креативних складових, над створенням яких більше 40 художників з України, Польщі, Чехії та інших країн будуть працювати з 15 квітня по 30 травня.

Завдяки цьому проекту сірі стіни тульчинських будинків, що розташовані у кварталі поблизу Палацу Потоцьких і пов’язані з життям та творчістю Миколи Леонтовича, будуть  перетворені на галерею зображень європейських оперних театрів Відня, Риму, Парижа, Берліна, Одеси.

Ця резиденція поділяється на три частини: перша частина – це резеденція мурал-арту вона має назву «Леонтович арт-квартал». Друга частина це всеукраїнський конкурс на кращу просторову інсталяцію, креативний обєкт міського простору,  який буде оголошено буквально сьогодні. Експертна рада буде створена з архітекторів, дизайнерів та представників технічних  напрямків, які будуть визначати кращі проекти. Один із найголовніших проектів – проект «Дивина», роботи яких ми бачили минулого року – це дуже красиві світлові та просторові інсталяції, – говорить куратор проекту Олександр Никитюк.

Працювати над муралами будуть запрошені найкращі художники закордону та України. Свою участь у проекті вже підтвердили Артур Вабік із Кракова, Збінек Лінгарт та Іво Наврат з Праги. Наразі тривають перемовини з митцями Литви, Німеччини та Австрії. Планується, що над створенням одного муралу протягом 10-15 днів будуть працювати 3-5 художників, кожен з яких матиме своїх асистентів. Для максимально точної передачі архітектурних форм театрів будуть використовуватись технології мультимедійного обладнання.

Після розробки художником ескізу, вночі за допомогою проектора буде виставлятися графічне зображення на стіну і проводитись відповідне корегування масштабування. А вже вдень художники за допомогою фарб (спеціальних аерозолів та фасадних фарб) будуть наносити кольорове зображення.

Враховуючи, що у арт-резиденції під час створення муралів у художників буде максимум свободи та простору для нових креативних ідей, які завжди виникають, коли безпосередньо знаходишся у креативному середовищі, Олександр Никитюк не виключає, що може бути створено більше, ніж заплановані 10 муралів.

За ці 45 днів у Тульчині з’являться:

-10 муралів із зображеннями найвідоміших оперних театрів Європи. Також окремий мурал буде присвячено Миколі Леонтовичу та його знаменитому на весь світ «Щедрику», який був написаний саме у Тульчині.

-Експозиційний проект просторових світлових інсталяцій «Дивина». Грандіозні флюроарт об’єкти будуть встановлені на площі 200 квадратних метрів.

-Зона публічної освіти та відпочинку «Університет резиденції», де будуть відбуватися цікаві мистецькі лекції, презентації та майстер-класи.

-Після проведення конкурсу на створення креативних просторових об’єктів та міської скульптури на тему мелодії Миколи Леонтовича «Щедрик» 8 червня відбудеться урочисте встановлення та відкриття пам’ятника «Мелодії «Щедрик»

– Вже зараз є проект мелодії Щедрика, але ми ще думаємо над тим, де його можна розмістити. Він точно гратиме мелодію «Щедрик». Також цікаво оформлені будуть лавочки поблизу композиції. Ми хочемо, щоб це стало однією із родзинок міста. Лавочки також будуть музичними, – розповіла під час прес-конференції виконавча директорка проекту “Леонтович арт-квартал” Ірина Матковська.

Зацікавив та здивував присутнього на прес-конференції голову ОДА Валерія Коровія і проект «Університет резиденції» створений для проведення освітніх мистецьких заходів на території парку Палацу Потоцьких. З дерев’яних піддонів будуть побудовані амфітеатри, які також заплановано прикрасити світловими інсталяціями.

«Університет резиденції» стане місцем, де художники будуть ділитися своїм досвідом, проводити цікаві лекції, презентації та майстер-класи, присвячені традиційному мистецтву орнаменту, створенню сучасних інсталяцій, флюроарт об’єктів, тощо. Арт-директорка фестивалю OPERAFEST TULCHYN Ірина Френкель відразу пояснила додаткову  функцію цієї локації.

– А під час проведення фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 дані амфітеатри, розміщені біля наметового містечка, також слугуватимуть додатковими зручними місцями для сидіння для глядачів концертних програм.

Автор Марина Однорог
Фото Андрія Завертаного 

 
 
Повернутись