Тульчинська окружна прокуратура інформує

04.04.23

Тульчинською окружною прокуратурою, повноваження якої поширені на територію Тульчинського району до складу якого увійшли Тульчинська міська, Брацлавська селищна, Вапнярська селищна, Крижопільська селищна, Піщанська селищна, Томашпільська селищна, Шпиківська селищна, Городківська сільська, Студенянська сільська територіальні громади, за період 2022 року досягнуто наступних результатів своєї діяльності, які надаються у вигляді узагальнених статистичних та аналітичних даних.

Так, упродовж 2022 року окружною прокуратурою розглянуто 237 звернень, з них вирішено по суті – 182, направлено до інших відомств – 39, скеровано іншому прокурору – 5, повернуто заявнику – 1, виключено з обліку звернень у зв'язку з внесенням відомостей до ЄРДР – 29, а також розглянуто 15 дублетних звернень.

За вказаний період за результатами розгляду звернень задоволено вимоги заявників у 3 випадках (в т.ч. 2 – з питань досудового розслідування), 2021 рік – 4 задоволених звернення.

Задоволені окружною прокуратурою звернення стосувалися скасування незаконних постанов слідчого та дізнавача про закриття кримінального провадження, а також надання інформації щодо результатів розгляду попередньої скарги.

Із загальної кількості 182 вирішених по суті звернень (без дублетних) найбільшу питому вагу займають звернення з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 81 (45 % від загальної кількості), з питань досудового розслідування – 70 (в т.ч. 53 від учасників кримінального провадження), з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 6,  з питань представництва інтересів держави в суді – 5, з питань охорони прав дітей – 1.

У 2022 році до Тульчинської окружної прокуратури звернення Героїв України та учасників бойових дій не надходили та не розглядалися.

Водночас, надійшло 2 звернення від особи з інвалідністю внаслідок війни, щодо незаконних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» та щодо стану досудового розслідування у кримінальному провадженні, які скеровано за належністю.

Також, 14.06.2022 до керівника прокуратури на усний прийом звернувся народний депутат України щодо надання інформації про хід досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконної закупівлі легкового автомобіля службовими особами Вапнярської ОТГ. Керівником прокуратури роз’яснено народному депутату вимоги КПК України щодо невтручання у хід досудового розслідування та рішення Конституційного Суду України щодо цієї категорії звернень, запропоновано подати письмове звернення.

Поряд з цим, упродовж 2022 року звернення та запити депутатів місцевих рад до окружної прокуратури не надходили.

Протягом 2022 року прокурорами окружної прокуратури розглянуто 3 адвокатських запити, з яких 1 – відхилено, у 2 випадках надано письмове роз’яснення.

Також, на телефон «гарячої лінії» окружної прокуратури надійшло 4 звернення, за результатами розгляду яких 3 звернення скеровано за належністю, в 1 випадку надано письмове роз’яснення.

Тематика звернень вказаної категорії наступна:

  • щодо затримки виплати адміністрацією ДУ «Крижопільський виправний центр № 113» зарплати за проведену роботу на контрагентському підприємстві;
  • щодо бездіяльності працівників поліції при вирішенні раніше поданого звернення;
  • щодо вжиття заходів превентивного та профілактичного характеру відносно односельчанина, який вчиняє неправомірні дії;
  • щодо неправомірних дій сусіда, який зловживає алкогольними напоями та порушує громадський порядок.

У порядку кримінального процесуального судочинства оскаржено          бездіяльність прокурорів щодо невнесення відомостей до ЄРДР за наслідками розгляду скарг, заяв, клопотань, адвокатських запитів тощо у 3 випадках (усі скарги слідчим суддею залишені без задоволення).

Поряд з цим, у порядку адміністративного судочинства рішення, дії чи бездіяльність прокурорів Тульчинської окружної прокуратури за наслідками розгляду скарг, заяв, клопотань, адвокатських запитів не оскаржувалися.

Кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі – 86, з усними зверненнями, на які надано усні роз’яснення – 78, у тому числі керівником окружної прокуратури особисто прийнято 34 особи.

У місцях тимчасового обмеження волі керівником Тульчинської окружної прокуратури прийнято на особистому прийомі 31 в’язня.

Зазначена інформація спрямовується Тульчинською окружною прокуратурою до відома з метою інформування про свою діяльність на території району.

 

Керівник Тульчинської

окружної прокуратури                                              Пилип Хоменко

Повернутись