Свято Великодньої писанки

02.05.19

2 травня 2019 року заступник голови районної ради Н.Григорьєва відвідала Кинашівську територіальну громаду, побувавши в с. Кинашів, де на території місцевої церкви Іоанна Богослова відбулось свято Великодньої писанки, на якому школярі місцевих загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, молодь села презентували великодні писанки, вишиванки, вироби із лози та інш. У виконанні молоді звучали твори, прославляючи світле Христове Воскресіння.

В заході брали участь заступник голови районної державної адміністрації О.Боровський, Кинашівський сільський голова О.Баленко, протоієрей храму отець Іоанн та інш.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови районної ради Н.Григорьєва зазначила, що сьогодні втілено ще одну важливу ідею – показати багатогранні традиції, великодні звичаї. Перебування під одним небом, в одному місці на привітному майданчику біля храму багатої палітри кольорів і візерунків, уособлених у сонячних мальованках, довело, що наша країна не тільки багатогранна держава. Організація своєрідного свята писанки мала ще одне важливе призначення: показати, що Україна за своєю суттю є єдиною і не роздільною державою.

Писанка — символ Сонця, життя, безсмертя, весняного відродження. За всіх часів її дарували на знак миру, побажання здоров’я, сили та врожаю. Вона стала символом радості і віри у Воскресіння Ісуса Христа як символу всепрощення. Символічним,  є ще і те, що проведення  заходу припав саме на радісну Пасхальну сідмицю. Це не може не вселяти в нас віру в воскресіння України, на її відродження та благополуччя.

Свято Великодньої писанки стало справжнім родинним святом, що прославляє тисячолітні традиції відзначення найсвітлішого дня у християнському світі, символізує об’єднання заради майбутнього України всіх її синів і дочок та нерозривність зв’язків зі своїм минулим, своєю історією.

Цього ж дня заступник голови районної ради Н.Григорьєва та перший заступник голови районної державної адміністрації О.Боровський відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Промінь надії" м. Тульчина, ознайомившись із Великодньою виставкою робіт маленьких "промінчиків", привітали дітей та працівників центру із світлим Христовим Воскресінням.

Повернутись