Соціальний захист ВПО ВМТГ

07.04.22

6 квітня в м. Тульчин, відбулась зустріч голів територіальних громад Вінницької області, на якій говорили про проблемні питання діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Виклики у всіх однакові – утримувати стабільність громад і забезпечити безперебійну роботу об'єктів критичної інфраструктури. Не менш важливим завданням є допомога внутрішньо переміщеним особам та збереження економіки. Серед іншого, йшлось про важливість залучати допомогу міжнародних донорських організацій для адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та сім’ям з дітьми. Допоможе у цьому громадам області гуманітарний штаб. Щоб місія ООН могла надати допомогу якомога більшій кількості переселенців, працівники штабу збиратимуть інформацію про потреби невеликих населених пунктів та передаватимуть в Управління координації гуманітарних питань ООН у Вінниці. Його керівник, який також був присутній на зустрічі, Джо Кроулі зазначив, що ці дані будуть опрацьовуватись різними підрозділами ООН та визначатимуться подальші шляхи взаємодії.

 

Усі голови громад Вінницької області говорили практично про однакові проблеми. Серед іншого їх турбує суттєве зменшення наповнення місцевих бюджетів, яке може поставити під загрозу утримання в належному стані роботи критичної інфраструктури.

На заході було визначено коло пріоритетних питань. В тому числі з Асоціацією міст України ініціювати законодавчі ініціативи щодо стабілізації ситуації по наповненню місцевих бюджетів. Також необхідність максимально використовувати всі можливості допомоги від Міжнародних організацій, таких як ООН і ЮНІСЕФ, які надають конкретну адресну допомогу не лише внутрішньо переміщеним особам, а й місцевим мешканцям, сім’ям з дітьми. Потрібно відпрацювати механізм отримання цієї допомоги.

Під час засідання було наголошено на важливості роботи над залученням гуманітарної допомоги від партнерів з інших міст, координації роботи з волонтерськими організаціями та необхідності направляти гуманітарну допомогу громадам, які знаходяться в зоні активних бойових дій, військовим частинам.

Голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман наголосив на тому, що головним завданням штабу є допомагати людям. Він зазначив, що при формуванні гуманітарної допомоги важливо враховувати потреби конкретної громади та кількість переселенців, які у ній проживають, щоб все було справедливо.

«У штабу є три основні пріоритети. Перший – гуманітарна допомога, потреба у якій постійно зростає. Тут ми серйозно розраховуємо на системну підтримку міжнародних організацій. Друге завдання – допомога біженцям, які в одну мить втратили все, що мали. Їм потрібна підтримка, працевлаштування, адаптація до нормального життя. Третій ключовий пріоритет роботи штабу – економіка, яка має працювати у новій реальності. Підприємства мають адаптуватись до цієї реальності, – каже Володимир Гройсман. – Наразі нам важливо систематизувати всі виклики, розділити їх на місцеві і загальнонаціональні. Тоді ми будемо використовувати всі свої можливості, щоб донести загальнонаціональні проблеми хоча б до рівня Уряду України».

Також Володимир Гройсман розповів про те, що зараз триває налагодження організації взаємодії між громадами та ООН щодо доставки гуманітарної допомоги та надання фінансової допомоги людям.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий розповів про допомогу внутрішньо переміщеним людям та постраждалим громадам, нові виклики для бізнесу, який хоче продовжити свою діяльність і знаходиться перед вибором, куди перемістити свої виробничі потужності. «Війна внесла корективи в життя усіх українців. Я дякую за роботу, яку щоденно виконують волонтерські організації, міжнародні партнери, громади, та всі небайдужі люди», – зазначив Вячеслав Соколовий.

Повернутись