Щодо внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

05.12.17
 

Картинки по запросу пенсії чорнобильцяміУрядом урегульовано механізм обчислення пенсій особам, які брали участь у інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали особами з інвалідністю.

Законом України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» передбачено обчислення пенсій виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали особами з інвалідністю.

З метою забезпечення реалізації цього Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Документом передбачено, що за бажанням осіб вказаних категорій, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 жовтня 2017 року.

Особам, які підлягають підвищенню пенсій в даній категорії не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду, перерахунок буде здійснюватись за матеріалами пенсійних справ.

 

Повернутись