Сарматське золото дістали з запасників краєзнавчого музею

30.10.19

Заступник голови районної ради Надія Григорьєва 30 жовтня 2019 року брала участь у  виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради  на тему: «Про формування в територіальних громадах області сприятливих умов для активізації розвитку сфери туризму та хід виконання Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням 21 сесії обласної Ради від 30 червня 2017 року № 380». 

Реалізацію програми зібрання розпочали з практичної частини, під час якої директор Вінницького обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Катерина Висоцька ознайомила учасників заходу з експозицією та колекціями у сфері туризму Вінницького обласного краєзнавчого музею та Вінницького обласного центру народної творчості.

Учасники Координаційної ради побачили колекції військової зброї, починаючи з  XV століття та знаменитого сарматського золота. Унікальні ювелірні колекції золотих прикрас дохристиянської доби дістали із запасників. Вік прикрас налічує близько 4 тисяч років. Музейники продемонстрували колекцію ювелірних прикрас сарматів і корону правителя сарматів  – царя Енісмея. 

Корона має незвичний для наших сучасників вигляд – це золотий жгут, з кількома дисками. Музейники пояснюють,  що сармати були кочівниками, тож  знак царської влади правитель носив на шиї.  

– Колекція доби бронзи XV століття до нашої ери – найстаріша колекція золотих ювелірних прикрас, знайдених на всій території України. В багатьох музеях можна зустріти скіфське і сарматське золото, тобто золото, датоване більш пізнім часом, – зазначив співробітник музею у своїй розповіді. – Колекція сарматського часу – тобто, починаючи з ІІІ століття  до нашої ери – входить в топ-10 найвидатніших відкриттів археології, зроблених на території Україні. Вона дуже відома за кордоном. Тому ще це вперше в історії  європейської археології вдалося прив‘язати  вихідця із  неписемного суспільства до конкретної історичної постаті. Не просто якогось сарматського аристократа, а самого царя Енісмея, який правив певний час  усіма сарматами, які жили на нашій планеті.

Питання, яке запропоновано для обговорення на засіданні Координаційної ради, актуальне і важливе, як для розвитку регіону так і життєдіяльності територіальних громад області.

 
Повернутись