Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо протидії зараженню коронавірусом

25.03.20

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) припускає, що коронавірус може затримуватися на різних поверхнях до декількох днів. Фахівці клініки Handbag Clinic (Великобританія) висловилися про те, що особливо сильно вірус «любить» шкіру. Їх підтримує відомий в країні лікар-гігієніст Ліза Екерлі, що закликає до ретельного дотримання чистоти щодо ряду побутових предметів.

Сумки. Найбільш активними переносниками коронавірусу є людські руки. Сумки входять в список побутових предметів, до яких руки торкаються особливо часто. До того ж вони ставляться на поверхні, потенційно небезпечні в плані зараження коронавірусом. У нинішніх умовах їх потрібно регулярно чистити і мити, підкреслила лікар. Те ж саме відноситься до гаманців, портмоне. Телефон. Дослідження, що проводилося Лондонською школою гігієни і тропічної медицини, показало: на кожному шостому смартфоні виявляються сліди фекалій. За однією з версій, коронавірус може передаватися з калом. В ідеалі потрібно мити руки при кожному використанні гаджетів (до і після) і регулярно протирати їх антибактеріальними серветками.

Ключі. Доктор Екерлі констатує: цей побутовий предмет зазвичай збирає на собі порівняно мало мікробів. Проте, ключі також повинні протиратися, адже ми беремо їх руками, на яких можуть затримуватися збудники інфекцій, включаючи коронавірусну.

Серветка. Краще не викидати їх після використання безпосередньо в урну, спочатку слід помістити в поліетиленовий пакет, – інакше серветки загрожують виявитися розповсюджувачами коронавірусу.

Книги, журнали. Перш ніж взятися за них, продезінфікуйте руки.   Навушники. Їх теж слід брати тільки свіжовимитими руками і до того ж тримати в чохлі.

Косметичні засоби, предмети гігієни. В обставинах розгулу коронавірусу потрібно бути дуже уважними до всього, що потрапляє в руки. Тим більше, коли мова йде про засоби, що контактують з обличчям – бальзамами для губ, помадами, гребінцями, зубними щітками, кистями для макіяжу і т.п. Все це повинно ретельно митися і очищатися перед використанням, плюс потрібно бути впевненими в чистоті рук.

Повернутись