МОЗ планує продовжити карантин до 22 червня, він буде адаптивний з пом’якшувальними заходами

20.05.20

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що до 22 червня карантин будуть продовжувати з пом'якшенням заходів. Зважаючи на динаміку сусідньої Польщі, де схожий сценарій за кількістю тестувань.

– Ми не розуміємо, як буде поводитися вірус улітку в наших умовах. Тому питання в тому, що ми говоримо, що ми до 22 червня будемо подовжувати карантин, але він буде адаптивний з пом’якшувальними заходами, але все буде залежати від епідситуації, – розповів головний санлікар.

Віктор Ляшко зазначив, що у разі стрімкого зниження кількості нових випадків COVID-19, карантин може бути передчасно скасований. Після 22 травня уряд планує запровадити режим адаптивного карантину.

Окрім того, у кожній конкретній області можна буде пом’якшити карантин для певних сфер, якщо будуть досягнуті епідемічні критерії. Зокрема, буде надана можливість відновлювати роботу дошкільних закладів, які потрапляють у 2 етап виходу з карантину. 

Про це заступник Міністра охорони здоров’я повідомив під час зустрічі із батьками щодо відкриття дитячих садочків. 

– Ми прив’язали відкриття дитячих садочків та запуск громадського транспорту, для того щоб можна було працювати та було де залишати дітей. Дошкільні заклади будуть відкриватися за певних умов. Вони опубліковані на сайті МОЗ для громадського обговорення. Ми прагнемо зібрати всі слушні рекомендації від батьків, власників дитячих садочків та МОН. Здоров’я батьків та дітей – в пріоритеті, –Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/moz-planue-prodovzhiti-karantin-do-22-chervnya-vin-bude-adaptivnij-z-pomyakshuvalnimi-zahodami.htm

Повернутись