Презентація унікального посібника локальних змін територіальних громад

30.01.17

За сприяння польсько-канадської програми підтримки демократії, українцям створили унікальну збірку практик локальних змін для територіальних громад. Вона презентує двадцять проектів різноманітних варіантів, як населення може власноруч покращити життя на місцях. Десятком з цих практик поділилися самі українці. Друга половина від поляків.

«Нині фінал нашого проекту, який ми розпочали два роки тому. У ньому взяли участь чотири громадські польсько-українські організації. Ми обрали 9 областей з яких визначили по чотири райони. Було зібрано 18 ініціатив, одна з яких з Вінниччини. Коли тільки розпочинали, було зовсім не зрозуміло, як піде реформа з децентралізації, наскільки вона буде жвавою, які будуть результати. Як сприймуть її люди. Думали, щоб такого зробити, аби бути корисними до цієї реформі. І вирішили протягом двох років зміцнювати громади, аби вони змогли скористатися цими шансами та можливостями. Та все вдалося. Наші земляки запропонували багато корисних ідей розвитку. Щоб почути думку людей, навіть спільно з місцевою владою виходили до них. Як вони бачать розвиток громади? Які мають проблеми та шляхи їх вирішення», - розповідає українські координатор проекту, представник громадського об’єднання «Наше Поділля» Юрій Степанець.

Безкоштовний посібник Збірка «Співпраця заради локальних змін: успішні проекти Польщі і України» має тираж 700 екземплярів, які друкували у Варшаві. Отримати його можуть всі бажаючі, які оформлять заявку на сайті Громадських ініціатив України: ngonetwork.org.ua. Збірки пересилають поштою, навіть оплачують тариф за пересилку.

Повернутись