СЕКТОР «ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ІНФОРМУЄ

10.01.23

Новий законопроект щодо відпусток

27.12.2022 року зареєстровано новий законопроект №8313  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань.

В цьому законопроекті пропонується внести зміни щодо відпусток для працівників, зокрема:

 

1) Перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві  визначаються трудовим та/або колективним договором, тобто на розсуд роботодавця.

2) Тривалість щорічних додаткових відпусток може бути більшою, якщо це визначено трудовим договором або колективним договором.

3) Скасовується творча відпустка.

4) Обмежити період, за який надається одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів - не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

5) У разі призову працівника на військову службу йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки у строк до його увільнення на час військової служби від займаної посади.

6) Збільшено строк надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами за ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки» з 15 календарних днів на рік до 30 календарних днів.

7) Відпустка без збереження заробітної плати  на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника та у разі виникнення загрози збройної агресії згідно ст. 26 Закону про відпустку на прохання працівника може надаватися без обмеження строку. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін.

8) Розширено випадки, коли працівнику можуть відмовити у надання відпустки - якщо працівник долучений до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).

9) Новий вид відпустки для військовослужбовців, звільнених у зв’язку з демобілізацією із військової служби - відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Держаного бюджету України.

Повернутись