СЕКТОР «ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ІНФОРМУЄ

01.09.23

Документи на компенсацію витрат за працевлаштування

осіб з інвалідністю

 

З 29 серпня можна подавати документи на компенсацію витрат за працевлаштування осіб з інвалідністю.

Постановою  від 22 серпня 2023 р. № 893 Урядзатвердив  «Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю». 

Порядок визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір. Установлено, що до переліку (видів) соціальних послуг у сфері зайнятості належить надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

            29 серпня Постанову № 893 було опубліковано в газеті "Урядовий курʼєр". Таким чином, з цієї дати роботодавці можуть подавати документи на отримання відповідної компенсації.

Передбачається надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць:

-         для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);

-         для осіб з інвалідністю ІІ групи — до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

-         меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);

-         транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;

-         допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;

-         брайлівських клавіатур та портативних пристороїв;

-         підйомних платформ для робочих місць;

-         допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. 

Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

-         заяву про надання компенсації;

копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця

Повернутись