Змінено порядок сплати збору при першій реєстрації легкового автомобіля

08.06.22

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2022 року № 589 внесено зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Відтепер, фізичні та юридичні особи під час першої державної реєстрації автомобіля мають сплатити збір до Пенсійного фонду, який залежить від вартості, вказаної в договорі купівлі-продажу, але не нижче вартості, зазначеної у митній декларації.

Тобто, якщо раніше сума пенсійного збору вираховувалась виходячи з митної декларації вартості автомобіля, то тепер вона буде вираховуватись на підставі вартості транспортного засобу, вказаної у договорі. При цьому ціна автівки не має бути нижчою митної вартості. Отже зменшити збір при купівлі легкового автомобіля неможливо, а навпаки, він буде збільшений залежно від вартості, зазначеної у договорі.

Водночас із переліку документів, які підтверджують вартість автомобіля, виключено довідку-рахунок торговельних організацій.

Нагадаємо суми ставок такого збору:

3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 409 365 грн (165 розмірів прожиткового мінімуму);

4% – при вартості авто від 409 365 до 719 490 грн (165-290 розмірів прожиткового мінімуму);

5% – якщо вартість автомобіля понад 719 490 грн (більше 290 розмірів прожиткового мінімуму).

Збір сплачується фізичними особами, установами та організаціями незалежно від форми власності на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду держбюджету, за місцем проведення першої реєстрації легкового автомобіля в територіальних сервісних центрах МВС.

Повернутись