ПОРЯДОК ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ»

18.02.15

Завивання сирени, переривчасті гудки на підприємстві, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!»

  1. За цим сигналом потрібно: Увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хв. після подачі звукових сигналів.
Повідомлення містить наступну інформацію:
  • місце і час виникнення надзвичайної ситуації;
  • розміри та масштаби надзвичайної ситуації;
  • час початку та тривалість дії факторів ураження;
  • територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;
  • порядок дій при надзвичайних ситуаціях;
  • інша інформація.
  1. Вислухавши повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками. Пам`ятайте, у цих умовах дорога кожна хвилина!
  2. Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, 5% розчин йоду, одяг, взуття, речі особистої гігієни, постільну білизну, документи, найбільш ціні речі й гроші (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг.). Упакуйте все у поліетиленові мішки, чекайте підходу автотранспорту.
  3. За цей час у квартирі слід відключити газ, воду, електроприлади і т.п., надягти плащ з капюшоном, панчохи, рукавички, узяти речі і змінне взуття, закрити квартиру (дім), здати ключі у ЖЕК або їх представникам і прямувати до місця посадки.
ВСЕ НАСЕЛЕННЯ ЗОБОВ`ЯЗАНЕ УКРИТИСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ!
Якщо сигнал застав ВАС:
Удома - негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості попередьте сусідів;
На роботі – вжити заходів для безаварійної зупинки виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;
На вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;
У громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації об`єкта, де перебуваєте;
В автобусі, тролейбусі, трамваї – дочикатися зупинки і поспішити в найближче укриття.
 
 
пам'ятка
 
пам'ятка
Повернутись