Платники Вінниччини перерахували більше 168,9 млн грн екологічного податку

10.11.21

Головне управління ДПС у Вінницькій області інформує, що за забруднення навколишнього середовища упродовж січня-жовтня 2021 року платники, що здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів більш ніж 168,9 млн грн екологічного податку.

Із цієї суми майже 95,7 млн грн, було спрямовано до загального фонду держаного бюджету, а понад 73,2 млн грн – до спеціального фонду місцевих бюджетів.

Зауважимо, що платники екологічного податку проти минулорічного збільшили його надходження, як до державного (+20,9 млн грн), так і до місцевих бюджетів Вінниччини (+17,1 млн грн). У січні-жовтні минулого року ця сума складала 74,7 млн грн та 56,1 млн грн, відповідно.

Нагадаємо, що до стаціонарних джерел забруднення відносяться підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

Повернутись