Особи, які працюють за цивільно правовим договором отримали право на матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України

13.04.18

Особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору (далі — ЦПД), мають бути в обов’язковому порядку застраховані у Фонді соціального страхування. Це дає працівникам право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
«Відповідно до законодавства, страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які виконують роботи (надають послуги) на умовах цивільно-правових договорів, на підприємствах, в установах, організаціях будь-якої форми власності та господарювання», – пояснив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  Євген Баженков.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах є листок непрацездатності, виданий відповідним медичним закладом.
Фінансування матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах ЦПД, здійснюється на підставі заяви-розрахунку.
Відповідно до роз’яснення Мінсоцполітики, у випадку, коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, ЦПД, є фізичною особою-підприємцем тощо), розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності.
При цьому, обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинне здійснюватися за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Повернутись