Невиконання обласного бюджету за півроку – майже 35 млн грн.

15.07.21

Про хід виконання обласного бюджету за шість місяців 2021 року говорили на пленарному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради. Засідання відбулося 14 липня у місті Жмеринка за участі керівництва та депутатів обласної Ради, голів і старостів територіальних громад, голів районних рад.

– Бюджет і його дохідна частина – надзвичайно важливі. Виконання бюджету дозволяє нам не тільки виконувати зобов’язання із фінансування і виконання обласних програм, але й переплановувати фінансування у разі його надвиконання. Наразі ми бачимо проблематику – обласний бюджет виконаний майже 96%. Це ставить під загрозу фінансування низки програм і заходів. А за цим стоять люди, їхні потреби, їхні заробітні плати. Крім цього, ремонти, придбання обладнання для закладів галузі охорони здоров’я – все це вкрай важливе питання, – сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий на засіданні Координаційної ради.

Він наголосив, що необхідно знаходити шляхи наповнення бюджету. Якщо немає розуміння своїх ресурсів, які можуть працювати на бюджет, багато проблем залишаються поза увагою.

Як виконується і наповнюється обласний бюджет доповіла заступниця директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Зубань. Вона також зазначила, що створена робоча група з питань наповнення місцевих бюджетів.

- Чи є уже результати роботи цієї робочої  групи? – запитав голова обласної Ради. – Важливо розуміти причини такої ситуації. І зробити максимум, щоб бюджет виконувався так, як було заплановано.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань економіки, фінансів та бюджету Галина Якубович зазначила, що в поточному році прослідковується тенденція невиконання показників обласного бюджету.

Недоотримання по загальному фонду обласного бюджету за шість місяців 2021 року – 34,9 млн грн.

– За шість місяців поточного року з основного податку – ПДФО, якому належить майже 90% надходжень, невиконання становить 37,3 млн грн. Ситуація із невиконанням дохідної частини негативно позначається на видатковій частині бюджету, що є причиною недофінансування бюджетної сфери області, зокрема 34-ох закладів охорони здоров’я. Тому обласна Рада ухвалює виважені рішення та спрямовує кошти обласного бюджету на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я задля збереження надання тих послуг, які на сьогоднішній день є актуальними та необхідними в умовах пандемії, – сказала Галина Якубович.
Крім цього, 10 територіальних громад не виконали свої бюджети.

– На сьогоднішній день в умовах обмеженості бюджетних коштів, обласною Радою приділяється особлива увага бюджетним надходженням, аналізується кожна виділена гривня. Відсутність у достатній мірі фінансових ресурсів не має впливати на перелік та якість надання послуг жителям області закладами соціально-культурної сфери, – повідомила Галина Якубович.

Підсумовуючи, вона звернулася до голів територіальних громад із пропозиціями:

– здійснювати системний щомісячний аналіз показників дохідної частини бюджетів територіальних громад, в розрізі кожного джерела доходів, особливу увагу звернути на заборгованість платників та по заробітній платі працівникам;

– виважено та об’єктивно підходити до питання затверджених фінансових планів наявних комунальних підприємств та комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я, аналізуючи їхню штатну чисельність відповідно до фінансової спроможності та розвиваючи послуги, які можуть надаватись на платіжній основі;

– постійно моніторити питання оренди комунального майна на предмет ефективності його використання;

– посилити контроль за ефективним використанням коштів бюджету розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, не допускати утворення кредиторської заборгованості з видатків бюджету та відволікання бюджетних коштів у дебіторську заборгованість;

– здійснювати постійний моніторинг виконання бюджетних програм з метою оцінки їхньої ефективності, результативності та економічної доцільності;

– забезпечити повне, своєчасне та цільове використання коштів субвенцій з державного та обласного бюджетів.

На найближче засіданні бюджетної комісії мають запросити і заслухати представників облдержадміністрації, якій делеговано повноваження в галузі бюджету та фінансів.

        

Повернутись