Якісне насіння - запорука вдалого врожаю!

26.04.24

У розпалі сезон масової реалізації насіння овочевих та баштанних культур на ринках та спеціалізованих магазинах області.

Відділ контролю в сфері насінництва , розсадництва та якості зерна  хоче нагадати кілька простих правил при купівлі насіння, які дадуть змогу убезпечити споживачів від ризику придбання неякісного насіння.

    Насамперед необхідно знати, що відповідно до чинного законодавства допускається обіг виключно тих сортів , які занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

       -   Купувати насіння лише в спеціалізованих магазинах, адже у разі придбання неякісного насіння до продавця можна виставити претензії та відстояти свої права.

       - Слід пересвідчитись у наявності у продавця пакету супровідних документів що засвідчують сортові та посівні якості партії насіння (для насіння власного виробництва – сертифікатів на насіння, а для насіння овочевих культур яке придбане для подальшої реалізації – довідки про сортові та посівні якості насіння передбаченої ДСТУ 6006:2008). Ці документи, повинні зберігатись за місцем торгівлі та пред’являтися за вимогою.

        -  Необхідно звертати увагу  на якість пакування та відповідність маркування ДСТУ. На пакуванні з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, відповідно до ДСТУ 6006:2008 має бути зазначена наступна інформація:

товарний знак, назва фірми/підприємця; країна-виробник; юридична адреса пакування; номер партії; назва культури, її сорту або гібриду; опис сорту або гібриду;  схожість посівного матеріалу (80% і вище є високим показником); рік врожаю посівного матеріалу; кількість насіння в упаковці; поради та попередження виробника щодо вирощування.

        - Важливо при розкриті пакування не пошкодити місце, на якому вказаний номер партії, а також зберігати квитанцію (фіскальний чек) на придбаний товар. Маючи їх, можна виставити претензії до продавця у разі реалізації неякісного насіння.

        - Розфасоване у маленькі пакетики насіння має бути добре захищеним від вологи, тож уважно перевіряйте цілісність пакування, адже у разі його пошкодження, насіння може бути прілим і непридатним до використання.

 

Варто зазначити, що термін дії документів за результатами визначення посівних якостей насіння становить 12 місяців, а упакованого в герметичну тару насіння – 24 місяці.

 

Пам’ятайте, що краще придбати дороге але якісне насіння в перевірених спеціалізованих закладах, чим дешеве але сумнівної якості у  невідомих осіб.

Повернутись