Наймасовіше виконання всесвітньовідомого «Щедрика» - у Тульчині встановили рекорд України

29.06.21

У Тульчині 26 червня встановили рекорд України з наймасовішого виконання всесвітньовідомого твору композитора Миколи Леонтовича – «Щедрика». 

На площі палацу Потоцьких музичний твір виконали 3512 людей – представники 68 вокальних колективів Вінницької області та Вінниці. Серед них – академічний камерний хор ім.В.І.Газінського, хор Вінницького фахового коледжу мистецтв ім.М.Д.Леонтовича, капела Вінницького державного педагогічного університету ім.М.М.Коцюбинського, Подільський камерний хор «Леонтович-капела» Вінницької обласної філармонії ім.М.Д.Леонтовича, народна аматорська капела ім.М.Д.Леонтовича Тульчинського РБК. До виконання «Щедрика» долучилися військовослужбовці, представники Тульчинської територіальної громади, хорові колективи з Вінниччини.

- На нашій подільській землі народився геніальний ювелір української пісні Микола Леонтович. Саме тут, на Поділлі, народжена й мелодія «Щедрика», – зазначив у своєму вітальному слові голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий. - Всесвітню славу «Щедрику» принесло європейське та американське турне Української Республіканської Капели, створеної у 1919 році  за дорученням Головного отамана українських військ УНР Симона Петлюри для пропаганди й популяризації української музичної культури за кордоном. Згодом  це турне назвуть першим проєктом культурної дипломатії в історії сучасної України. Одночасне спільне  виконання «Щедрика» напередодні відзначення 30-річчя незалежності України  - це надзвичайно важливо, адже це частинка нашої етнічності, нашої душі.

Вячеслав Соколовий вручив сертифікат на 40 тисяч гривень керівнику Тульчинського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю «Промінь надії». Кошти, які допомогли зібрали депутати фракції «УСГ» в обласній Раді, призначаються на придбання муфельної електричної печі. Із ініціативою допомогти закладу у придбанні цієї печі до голови обласної Ради звернулася керівник і колектив закладу під час його робочої поїздки у Тульчинський район.

Разом із головою обласної Ради участь у мистецькому заході у Тульчині взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон і заступник обласної Ради Ігор Івасюк.

Перша заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна зазначила, що день встановлення рекорду України увійде в історію країни.   

- Ми з вами маємо чудову нагоду долучитися до історичної події – встановлення національного рекорду з найбільш масового виконання «Щедрика» Миколи Леонтовича. Вінниччина – регіон, який безпосередньо пов’язаний з іменем видатного земляка. Саме Тульчинська земля – це колиска славетного твору, який лунає на всіх континентах. Однак, ми маємо нагадати світові, що «Щедрик» народився саме тут, на Вінницькій землі.

Для виконання «Щедрика» хорові колективи розмістилися на площі перед палацом Потоцьких у радіальній формі – центр з променями, що відобразило схему реконструйованої площі.

Після того, як було зафіксовано встановлення рекорду з наймасовішого виконання «Щедрика», відповідні дипломи вручив представник Книги Рекордів України, Народний художник України, засновник Міжнародного пленеру «Кращий художник» Володимир Козюк.

Після встановлення рекорду на площі відбувся концерт кращих колективів області – учасників проєкту.

Масове виконання «Щедрика» у Тульчині і представлення проєкту «Щедрик – мелодія Вінниччини» відбулося у рамках культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення 30-річчя незалежності України.

- Три з половиною тисяч голосів, історичне місце – Палац Потоцьких, величезна площа, український одяг – це велич! Бажаю нашій Україні бути величною! Наша країна багатокультурна і глибокодуховна, наші люди – талановиті. І це сьогодні продемонстрували! - сказав Вячеслав Соколовий.

Довідково

«Щедрик» — всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи у 1919 році (Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Велика Британія, Німеччина, Польща, Іспанія) та в Сполучених Штатах Америки у 1922 році, «Ще́дрик» став знаним не тільки в Україні, але й у всьому світі. Після того як у 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції «Щедрик», його англомовна версія відома як «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів» («Carol of the Bells»), що стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. В наші часи «Щедрик» можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською, японською тощо.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

 
Повернутись