На Вінниччині з 19 квітня продовжено посилені карантинні заходи: до очного навчання повернуться лише учні випускних 9 та 11 класів, решта дітей навчатимуться дистанційно

19.04.21

Згідно з протоколом № 11 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.04.2021 року, на території Вінницької області  продовжено термін посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Комісія ТЕБ та НС, під головування першого заступника Голови ОДА Наталі Заболотної, заслухала інформацію в. о. генерального директора Державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України», головного державного санітарного лікаря Вінницької області Валентини Зайцевої, яка повідомила, що епідемічна ситуація із захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусомSARS-CoV-2» на території області, незважаючи на певну стабілізацію, залишається складною.

Так, впродовж минулого тижня спостерігалась висока летальність від ускладнень коронавірусної інфекції. За період із 12 квітня по 15 квітня поточного року зареєстровано 47 летальних випадків. Всього по області з початку реєстрації випадків коронавірусної хвороби померли 1363 осіб, летальність склала 2,1%. Серед померлих 20 медичних працівників та 1 дитина.

Отже, на підставі пропозицій головного Державного санітарного лікаря, враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19".

 Комісія вирішила:

 1. Сільським, селищним, міським головам розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо продовження на території територіальних громад:

1) заборони з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року:

проведення всіх масових розважальних спортивних, рекламних та інших заходів, крім офіційних спортивних заходів без участі глядачів та офіційних заходів з вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;

 • проведення культурних масових заходів;
 • приймання відвідувачів у театрах, концертних організаціях, кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури;
 • приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
 • діяльності культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення;
 • проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;

 Рекомендувати головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам:

 • заборонити з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року відвідування закладів освіти усіх типів та форм власності її здобувачами, в тому числі учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, крім здобувачів закладів дошкільної та спеціальної освіти.
 • дозволити з 19 квітня 2021 року відвідування навчальних закладів загальної середньої освіти лише учням випускних (9 та 11 класів) для організації та завершення 2020-2021 навчального року, а також підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
 • розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо надання дозволу закладам культури області, зокрема музеям:
 • відновлення діяльності із приймання відвідувачів за умов дотримання усіх санітарних норм та протиепідемічних заходів, в тому числі:
 • забезпечення скринінгу температури у працівників та відвідувачів закладів;
 • додаткового провітрювання та дезінфекції приміщень в установлені –
 • обов’язкової санітарної обробки рук та перебування у захисних лицевих масках;
 • безумовного дотримання норми заповнювання виставкових приміщень (залів) із розрахунку не більше 5-ти осіб в одному залі закладу, а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами не ближче ніж 1.5 метра.

Протоколом № 11 ТЕБ та НС також передбачено посилити, в межах компетенції, відповідним службам області заходи щодо проведення перевірок та дотримання санітарного законодавства, протиепідемічних заходів в громадському транспорті,закладах торгівлі та громадського харчування, агропродовольчих(промислових) ринках, розважальних закладах області.

Повернутись