На форумі «Інвестуй у Вінниччину» підписали тристоронній меморандум між Вінницькою обласною Радою, облдержадміністрацією і Укрзалізницею

22.07.21

21 липня 2021 року голова Тульчинської районної ради Василь Неборецький брав участь у форумі «Інвестуй у Вінниччину», який проведено з метою активізації діалогу між територіальними громадами, які в умовах децентралізації затвердили Стратегію розвитку-2030, та українськими і закордонними інвесторами. Захід, зініційований  Вінницькою обласною Радою, відбувся у місті Козятин.

Участь у форумі взяли керівництво області, депутати обласної Ради, представники Дипломатичного корпусу, Офісу Реформ, органів місцевого самоврядування, Академії економічних наук України, Вінницького бізнес клубу, представники закордонного і українського бізнесу. 

– Сьогодні ми будемо працювати на заході, формат якого був спеціально  розроблений з метою   активізації  діалогу між територіальними громадами та українськими і закордонними інвесторами, – привітав учасників форуму голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Вінницька обласна Рада готова бути як надійним партнером і модератором в усіх економічно значимих для регіону інвестиційних процесах, так і майданчиком, де ухвалюються швидко рішення. Принципи партнерства та діалогу є фундаментом  нашої роботи із бізнесом на постійній основі. Як підтвердження – сьогоднішній форум, де кожен може висловити свої ідеї, готувати пропозиції, говорити про виклики і перспективи. Ми впевнені, що створення комфортних умов для ведення бізнесу – це необхідна умова розвитку економіки і Вінниччини, і України.

Голова обласної Ради звернув увагу на те, що Вінниччина – це привабливий регіон для інвесторів. Область має прекрасне логістичне розташування. Тут є потужний інвестиційний потенціал, розвинута інфраструктура і мережа навчальних закладів, які здатні готувати фахівців для будь-яких інвестиційних проєктів за індивідуальними планами.

Заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко зазначив, що в умовах децентралізації одним із головних питань системного розвитку громад є інтенсифікація економічних процесів в самих громадах.

– Від кількості створених нових робочих місць та впровадження інноваційних технологій залежить добробут кожної громади, зокрема, і регіону та країни, в цілому, – сказав Дмитро Чаленко. – Саме тому створення ефективного діалогу з потенційними та існуючими інвесторами є запорукою успіху наших громад. У Вінницькій області є багато прикладів створення нових цікавих проектів, а сама Вінницька область є одним із лідерів і по залученню інвестицій, і по розвитку.

Привітав учасників форуму директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артем Миронович. Він також закликав інвестувати у регіон.

– Сьогодні наша мета – сприяти розвитку у цьому регіоні. Запевняю у нашій спроможності забезпечити якісні перевезення будь-якого вантажу, – зазначив він. – На сьогодні залізниця перевозить майже 120-130 мільйонів тонн щорічно. І для нас буде дуже важливою співпраця з інвесторами та з органами місцевої влади. Можу вас запевнити, що у нас є усі потужності та можливості, у нас – чудові люди. І у нас є бажання розвиватися. Ми дуже хочемо робити корисні справи для вас і для регіону.

Після відкриття форуму відбулося урочисте підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю між Вінницькою обласною Радою, Вінницькою  обласною державною адміністрацією і  регіональною філією «Південно-Західна залізниця».

Практична частина форуму складається з трьох блоків. Перший блок присвячений темі закордонних інвестицій та яким чином поєднати інвестора з громадою. Модератором першої дискусійної панелі виступив заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі розповів про діяльність підприємств з польськими інвестиціями на території Вінницької, Житомирської,  Хмельницької і Чернівецької областей.

– Потенціал інвестування за кордон є. Аналізуючи товарообмін між Вінницькою, Житомирською, Хмельницькою та Чернівецькою областями і закордоном, бачимо, що із Польщею він займає перші місця. І звісно ми розповідаємо про потенціал Вінницької області, – зазначив Дамян Цярціньскі. – Водночас завдання влади – створити для бізнесу умови стабільності і передбачуваності. І це дві важливі умови – для залучення інвестицій.

Другий блок – вплив інвестиційної  діяльності  бюджетоутворюючих підприємств на розвиток та становлення комфортних територіальних громад. Модератор –  директорка Вінницької Агенції регіонального розвитку Наталія Гижко.

Третій блок –  про реінвестиції в Україні та їхній вплив на підвищення рівня життя територіальних громад. Модератор –  директор Вінницького кластеру приладобудування та автоматизації, генеральний директор Наукового парку «ДонНУ – Поділля» Юрій Клименко.

Мета Форуму – створення умов для обміну актуальною інформацією щодо передового досвіду  реалізації інвестиційних і реінвестиційних проєктів  в Україні та за кордоном. На заході передбачена презентація інвестиційного потенціалу територіальних громад та провідних підприємств-лідерів галузі. У програмі форуму також - можливості учбових закладів щодо комерціалізації наукових розробок, якісної підготовки спеціалістів, яка відповідатиме вимогам  перспективних  інвестиційних проєктів.

Козятинська міська голова Тетяна Єрмолаєва висловила вдячність обласній Раді за проведення і організацію масштабного інвестиційного форуму.

– Насправді ми сьогодні маємо джекпот – до нашого міста приїхали надзвичайно багато людей, які мають ідеї, можливості і ресурси, – зазначила Тетяна Єрмолаєва. – Козятин має прекрасний потенціал і надзвичайно гарне логістичне розташування. Ми хочемо мати й інвестиційні майданчики, і нових інвесторів. А також готові створити належні умови для цього, адже це все сприятиме розвитку міста і добробуту наших мешканців.

                                   Джерело:

Повернутись