На Вінниччині пройшли урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя бою під Крутами

23.01.18

22 січня  заступник голови районної ради Григорьєва Н.І. взяла участь в обласних  урочистостях до Дня Соборності та 100-річчя бою під Крутами, які відбулися в приміщенні Вінницької обласної філармонії.

Перед присутніми на заході виступив симфонічний оркестр обласної філармонії імені Миколи Леонтовича, художній керівник та головний диригент якого – заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков.

Згадуючи своїх рідних, співвітчизників, які загинули у боротьбі за українську незалежність, пам’ятаючи про Героїв бою під Крутами, і Небесну Сотню, та кожного із тих, хто й сьогодні віддає своє життя заради майбутнього Соборної України, присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Учасники урочистого зібрання поклали гірлянди до місць, які символізують пам’ять про події, про українських героїв, які віддали своє життя за Соборність та Незалежність держави, – до Меморіальної дошки І-му Уряду Української Народної Республіки, який тричі знаходився у м. Вінниці;  до Меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді Директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради Української Народної Республіки; до Пам’ятника Симону Петлюрі - українському державному та військовому діячу часів Української революції 1917–1921 років, Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР; до бюсту Михайла Грушевського - українського історика, громадського та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918); до Меморіальної дошки сотнику армії УНР Семену Якерсону; до Меморіальної дошки Начальній Команді Української Галицької Армії; до Пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА; до Пам’ятного знака загиблим бійцям Небесної Сотні та Героям АТО і до Меморіалу Слави.

З нагоди святкування Дня Соборності України вінничан було відзначено державними нагородами. Їх вручили заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

22 січня український народ згадує найтрагічніші події в історії нашої країни. Сто років тому відбувся бій під Крутами, у якому українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків.  День Соборності – свято, яке після Революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, анексії Криму та окупації територій Донецької і Луганської областей набрало нового звучання, нової сили, нового змісту. Кожна із цих подій, кожний бій, кожна втрата залишають неабиякий слід в нашій національній пам’яті.

Протягом століть український народ був позбавлений державності. Незважаючи на тривале життя в межах різних імперій, ідея соборності та єдності залишалася одним із основних прагнень національно-визвольного руху. Акт злуки був виявом прагнення українського народу утворити єдину державу.

Повернутись