Міжнародний саміт міст і регіонів «Партнерство задля Перемоги»

21.04.23

 

20 квітня у Києві проходив Міжнародний саміт міст і регіонів «Партнерство задля Перемоги», в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, організований спільно з Міністерством Закордонних Справ України. 

Участь у зібранні брали 141 учасник із 17 країн та міжнародних організацій, голови асоціацій міст та регіонів, представники Конгресу Ради Європи та голови українських громад і регіонів, на онлайн зв’язку – 128 керівників міст із 37 країн.

Виступаючи на cаміті, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що народ, який вміє об’єднуватися та боротися за власну свободу – завжди перемагає.

– Я дякую кожній нашій людині, кожній громаді, нашій спільній міцності. Наша сила – у наших людях, у наших громадах, у наших силах діяти разом заради великої спільної мети. Саме завдяки децентралізації та місцевим громадам ми витримали перші найважчі місяці війни, – сказав Президент України.

З вітальним словом виступив заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.

– За час повномасштабної збройної агресії росії проти України ми, кожен українець і українка, зіткнулися з новими викликами та питаннями, які потребували негайного професійного і локального вирішення, – сказав Олексій Кулеба. – Значну частину завдань на себе взяли самі громади, органи місцевого самоврядування. Це стало можливо і завдяки децентралізації, яку ми не лише втримали під час війни, але й робимо чіткі кроки до її завершення на шляху до євроінтеграції України. Громади отримали реальні повноваження та інструменти, набули ще більшої самостійності та відповідальності. На місцевому рівні ми відчули силу громад, їхню стійкість, спроможність і здатність адаптуватися до будь-яких умов.

Учасники зібрання обговорили питання реінтеграції українських територій, подолання гуманітарних викликів, відновлення життєдіяльності громад за участю міжнародних урядових та неурядових організацій. Також порушили питання розмінування територій та інноваційного розвитку територій – від ефективного планування до сталого розвитку, інвестування та розвиток державно-приватного партнерства. 

Під час проведення саміту планують підписання декларацій й низки угод про партнерство на муніципальному рівні між представниками регіонів Європи та України. На саміті анонсували роботу регіональних офісів міжнародного співробітництва.

З районної студії Тульчинської районної військової адміністрації в Саміті, в режимі онлай, брали участь начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк, голова районної ради Василь Неборецький та голови територіальних громад району.

Повернутись