Розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування 21 вересня 2023 року

22.09.23

Готовність до опалювального сезону, виконання зведеного бюджету за І півріччя, сплата місцевих податків і зборів – відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

 

21 вересня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Участь у засіданні взяли заступники голови обласної Ради, заступник начальник обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови та члени постійних комісій обласної Ради, керівники обласних комунальних підприємств, голови громадських організацій, голови територіальних громад.

На порядок денний Координаційної ради було внесено три питання:

1. Про готовність об’єктів комунальної та енергетичної інфраструктури області до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 років.

2. Про виконання зведеного бюджету Вінницької області на І півріччя 2023 року.

3. Про сплату місцевих податків і зборів та виконання дохідної частини місцевих бюджетів.

Участь в обговоренні першого питання порядку денного взяли керівники підприємств «Вінницягаз» – Ігор Квік, «Вінницяобленерго» – Юрій Касіч, «Вінницяоблтеплоенерго» – Андрій Ковальов, «Вінницяоблводоканал» – Дмитро Кістіон та «Віноблагроліс» – Анатолій Іванець. Йшлося про готовність підприємств до опалювального сезону в умовах можливих атак ворога на критичну інфраструктуру, а також захищеність об’єктів.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий нагадав, що минулий опалювальний сезон був надзвичайно важким для жителів та підприємств Вінниччини, адже ворог системно здійснював терористичні атаки на енергетичні об`єкти. Він наголосив, що завдання – максимально убезпечити об’єкти критичної інфраструктури, особливо – енергетичні підприємства, щоб забезпечити стале проходження опалювального сезону. 

– Держава активно опікується питанням забезпечення необхідними запасами природного газу та вугілля, – сказав Вячеслав Соколовий. – Нагадаю, влітку 2022 року був введений мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію протягом війни та шести місяців після відміни воєнного стану. І це в умовах зростання вартості природного газу. Для того, щоб наші тепловики могли працювати нормально, вони мають отримувати компенсацію різниці в тарифах. На жаль, цього не відбувається.  Тому я пропоную членам Координаційної ради ухвалити Звернення до Кабінету Міністрів України щодо погашення різниці у тарифах. Для Вінницької області це – близько 335 млн грн.

Після обговорення питання члени Координаційної ради ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення фінансування з державного бюджету різниці в тарифах підприємствам теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Учасники Координаційної ради заслухали інформацію в.о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Оксана Домерат про сплату місцевих податків і зборів та виконання дохідної частини місцевих бюджетів. Зокрема, вона зазначила, що за 8 місяців 2023 року сплачено 17,5 млрд грн. зведеного бюджету, місцевими бюджетам и зібрано 10,5 млрд грн., тобто виконання бюджетного розпису на 117,6% (+1,6 млрд грн).

Про виконання зведеного бюджету Вінницької області за І півріччя 2023 року доповів заступник директора Департаменту фінансів обласної військової адміністрації Олександр Горба. Він зазначив, що до зведеного бюджету області за перше півріччя цього року надійшло понад 12,5 млрд грн, власні та закріплені доходи в загальному обсязі становлять понад 8,4 млрд грн. До загальному фонду без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло понад 7,7 млрд грн. До спеціального фонду зведеного бюджету отримано 683 млн грн.

Основним бюджетоформуючим платежем для місцевих бюджетів залишається ПДФО (частка надходжень в місцевих бюджетах – 72%). Надходження цього податку в області зросли в 1,2 раза (на 1,3 млрд грн). Це відбулося, в основному, за рахунок збільшення грошового забезпечення військовослужбовців. Зараз Верховною Радою України ухвалено за основу проєкт Державного бюджету на 2024 рік. Ним передбачається перерахування ПДФО військовослужбовців до Державного бюджету. За попередніми розрахунками, територіальні громади Вінниччини втратять у 2024 році 3 млрд 804 млн грн, а обласний бюджет - 841 млн грн (це третина обласного бюджету).

Вінницький міський голова Сергій Моргунов поінформував, що Асоціація міст України нині активно проводить дискусії на рівні Кабінету Міністрів України та Офісу Президента щодо компромісних рішень, які стосуються ПДФО з військових.

– Щодо військового ПДФО, і це логічно, потрібно ухвалювати рішення про направлення його суто на військові потреби. Чи то воно буде одразу направлятися у державний бюджет, чи то залишиться якась частина у місцевих бюджетах, але цільове призначення – однозначно військові потреби, – сказав Сергій Моргунов.

За його словами, дискусії будуть вестися, зокрема, по таких позиціях: ПДФО із грошового забезпечення поліції, компенсація в тарифах, а також залишення реверсної дотації в громадах, які її отримують.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив, що сьогодні усі зусилля, в тому числі й фінансові, мають бути спрямовані для фронту, для перемоги.

- Ми сьогодні почули думки та позицію громад щодо ПДФО. Враховуючи це, а також обговорення, яке відбулося з цього питання, буде підготоване звернення до центральних органів влади. Його внесуть на сесію, – сказав Вячеслав Соколовий.

Повернутись