Конгрес місцевих і регіональних влад РЄ ухвали Декларацію щодо річниці війни рф проти України

24.03.23

 

44 сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи ухвалила Декларацію з нагоди річниці широкомасштабної війни росії проти України. 135 голосів – «за», проти «0».

Про це повідомив делегат від України у Конгресі, Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Зокрема, у Декларації викладені такі положення:

засудження російської агресії проти України, жорстокого викрадення, катування, вбивства цивільного населення, знищення критичної інфраструктури України, депортацію українських дітей, сексуальне насильство та інші воєнні злочини;

висловлення величезної поваги українському народу, національній, місцевій і регіональній владі України за важку боротьбу, сміливість і єдність проти ворога;

заклик європейських міст та регіонів продовжувати надавати військову, гуманітарну та фінансову допомогу, а також посилювати її, зокрема через встановлення партнерств;

необхідність покарання керівництва рф за звірства, вчинені в Україні, та підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, а також компенсаційного механізму для відшкодування збитків, заподіяних Україні внаслідок вторгнення.

«Спочатку режим в росії захопив власну країну, а потім пішов до сусідів… Сьогодні потрібно створити спецтрибунал щодо злочинів росії скоєних в Україні. І я дякую, що в залі лунає підтримка цієї тези…», — зазначив перед процедурою голосування Президент УАРОР.

Крім того, Сергій Чернов наголосив, що необхідно ще більше посилювати комунікацію та координацію органів місцевого самоврядування Європи та України. Для цього повинен бути створений спеціальний майданчик.

Зазначимо, у голосуванні брали участь представники 46 держав.

 

 

Повернутись