Кого з невакцинованих працівників відсторонять від роботи без збереження заробітної плати з 31 січня?

31.01.22

МОЗ доповнило Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

Про це йдеться в наказі № 2664 від від 30.11.2021, який набирає чинності через один місяць із дня його опублікування.

Документ було опубліковано в журналі «Офіційний вісник України» 31.12.2021, тому він набув чинності сьогодні, 31.01.2022.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабміном, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов'язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;
  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

"Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати", - йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у зручному пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів на list.covid19.gov.ua.

Важливо, що люди, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

Повернутись