Засідання Координаційної ради

30.03.17

29 березня 2017 року голова районної ради О.П. Авраменко взяв участь у виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. У рамках засідання Координаційної ради 150 її учасників зібрались, аби обговорити найважливіші питання медичної реформи. Директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович зупинилась на необхідності проведення медичної реформи та ознайомила присутніх з початком впровадження в області державної програми «Доступні ліки», яка стартує 1 квітня 2017 року.

- Програма «Доступні ліки» має забезпечити безкоштовними ліками кожного українця, який має захворювання серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету, - зазначила Людмила Олексіївна. - Згідно з програмою, українці матимуть можливість виключно за рецептом лікаря отримати найдешевші ліки для лікування трьох вказаних захворювань безкоштовно. Якщо хтось захоче купити дорожчий асортимент, то повинен буде доплатити різницю.

До 1 квітня буде оприлюднено весь список препаратів, що беруть участь у програмі реімбурсації. Загалом на цю програму у 2017 році передбачено більше 1 мільярда гривень. До речі, схожа програма вже працювала протягом минулих років і нова стартуватиме вже з доопрацюваннями та виправленими недоліками.

На Вінниччині з 1 570 000 жителів області 970 тисяч мають вищезазначені три хвороби.

Під час свого виступу депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослав Хребтій звернув увагу на завчасні профілактичні обстеження, які дадуть можливість на ранніх стадіях виявляти захворювання.

Голова Тростянецької райради Людмила Скапровська зазначила, що наявна на сьогодні система охорони здоров’я є неефективною та нерезультативною. Депутат обласної Ради, голова голові постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур звернув увагу, що на сьогодні обсяг всіх видатків на медичну галузь складає лише 50%, решта 50% - лягає на плечі пацієнтів.

– Але така система протизаконна, це пряме порушення Конституції України, - наголосив Геннадій Федорович. – Ми не повинні фінансувати медичну установу, ми повинні фінансувати страхові випадки.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій наголосив, що реформа буде ефективною тільки тоді, коли в неї повірять люди.

- Сьогодні ми робимо черговий крок у процесі, який мав би розпочатися ще 25 років тому, - сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник. - Депутатський корпус обласної Ради не стоятиме осторонь цього процесу. Провели позачергову сесію, на якій порушувалось питання госпітальних округів. В квітні проведемо селекторну нараду, аби переконливо аргументувати, що іншого шляху у нас немає. Реформа стосується кожного, адже страх захворіти постійно присутній у кожного українця. Ми змушені перезапустити механізми медичної галузі, зробити те, що усі країни роблять раз у 50 років. Пропонований алгоритм розподілу коштів всередині системи охорони здоров'я зовсім не містить в собі ніякого ноу-хау – це давно апробовано і працює в Польщі, Хорватії, Угорщині, Литві, Італії, Канаді, Іспанії, Норвегії та інших країнах,  наголосив Анатолій Олійник.

- Головне питання, на яке необхідно отримати відповідь всім нам, – що буде джерелом фінансування медичної галузі, - каже голова обласної Ради. - Ми і далі будемо стверджувати, що медицина у нас безкоштовна, або подивимося правді в очі і вибудуємо зрозумілу суспільству модель фінансових взаємовідносин при отриманні медичної допомоги?

Наприкінці зустрічі учасники Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради прийняли рішення «Про стан надання медичної допомоги та хід виконання обласної Програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016 – 2020 роки». У ньому визначили пріоритетними напрямами діяльності збереження здоров’я вінничан до2020 року, вирішили розвивати службу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, постійно оновлювати регіональний резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення. З повним текстом рішення можна ознайомитись на сайті обласної Ради в розділі «Координаційна рада з питань місцевого самоврядування».

 
Повернутись