Історичний парк-виставку відкрито у Тульчинському районі

08.09.17

За чотири століття свого існування село Заозерне Тульчинського району пережило і сумні, і радісні дні, його історія багата на історичні події. Аби донести їх до нинішнього покоління, особливо до молоді, виникла ідея створення парку-виставки.

Для втілення цього проекту в життя Заозернянська сільська рада подала документи на 14 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Конкурсна рада оцінила ідею створення парку та надала кошти на його реалізацію.

І ось днями тут відбулось урочисте відкриття історичного «Парку-виставки «Чотири століття просто неба». Жителі Заозерного, представники організацій-партнерів та численні гості зібрались на урочистий захід з нагоди завершення проекту, який став справжньою гордістю та окрасою села.

- Хотілося, щоб в селі було таке місце, де можна було б проводити дозвілля, а також поєднати це з виховною метою. Тому було вирішено не тільки створити гарний парк з фонтаном, ігровим майданчиком, але й розмістити тут історичні стенди, щоб односельці пам’ятали героїчну історію Заозерного, щоб діти вчились на повчальних прикладах минулого, а літні люди могли згадати свою молодість, - сказала автор проекту, Заозернянський сільський голова Ірина Басараб.

Планувалось, що вартість реалізації проекту буде 250 тис. грн., але реалізація запланованого обійшлась в 1 млн. 40 тис. грн. Обласна Рада виділила 85 тис. грн., з бюджету сільської ради витрачено 600 тис. грн, більша частина з яких - екологічні кошти, які використали на зелені насадження. Організацією-партнером проекту виступив ВП "Птахофабрика "Вінницький бройлер" ПАТ "МХП", який виділив 342 тис. грн.

Варто також зауважити, що працівники “Вінницького бройлера” на чолі з директором, депутатом обласної Ради Ігорем Лещенком, допомагали громаді.

- У нас склались дружні відносини з заозерненською громадою, тому наше підприємство вже другий рік поспіль виступає партнером сільської ради у реалізації грантових проектів. Минулого року в рамках 13 обласного конкурсу вдалось зробити капітальний ремонт у спортзалі місцевої школи. Загалом лише цього року нами інвестовано в соціальну сферу цієї сільської ради 1 млн. 860 тис. грн. Наразі ведеться капітальний ремонт сільського клубу у Василівці, що входить до Заозерненської сільської ради, а наступного року плануємо побудувати у Заозерному біля храму обрядову залу. Тому, коли Ірина Олександрівна поділилась ідеєю створення парку, ми із задоволенням її підтримали, - розповів депутат обласної Ради, директор ВП «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко.

Для остаточного завершення робіт потрібна була ще певна сума коштів, тож на допомогу сільському голові Ірині Басараб прийшли керівники й інших організацій, які відгукнулись на прохання про допомогу: ДТЕК - в особі директора Олександра Бобрика, виділив 150 тис. грн. і ПрАТ "Зернопродукт МХП", в особі директора Володимира Онука, ще 25 тисяч.

За підтримку вдячні також депутату обласної Ради Андрію Мельнику.

В рекордно короткі строки здійснили будівельні роботи приватні підприємці Андрій Стащук, Олесь Черкес та бригади будвельників на чолі з Михайлом Вовкобруном та Володимиром Леоновим.

Велику роботу із збору історичної інформації провів житель села Данило Заболотний, який всі свої зібрані спогади і матеріали помістив у книгу «Паланка - село козацьке». Художнє оформлення парку взяли на себе редактори, художники та фотографи Олександр Канарський, Людмила Невеселюк, Віра Гусєва, Володимир Терелюк та Надія Нечипоренко.

На святі свої концертні номери подарували заслужений артист України Олексій Ричко, солісти Людмила Невеселюк, Оксана Лавренчук та Лія Юзько, ансамблі Заозерненського будинку культури “Жива вода” та “Файні молодички”, тріо Лавренчуків та дитячий танцювальний колектив “Радість” з Ладижина. Провела чудову концертну програму Ольга Басараб.

Місцеві мешканці та гості свята були вражені красою нового парку.

- Я народився у Заозерному, хоча тепер мешкаю в Києві, завжди люблю бувати на малій батьківщині. Приємно, коли приїздиш і бачиш, як в кращий бік змінюється твоє рідне село. Не кожне місто може похвалитись таким парком. Радію, що у такі складні часи є люди, які відроджують українське село, – поділився враженнями професор-математик, автор багатьох наукових праць Сергій Кривий.

На жителів села чекало ще чимало подарунків: протягом всього дійства діти мали чудову нагоду поласувати солодкою ватою, побавитись на ігровому майданчику, а наостанок всіх чекав справжній сюрприз - особистий подарунок від Ігоря Лещенка - фаєр-шоу вінницького “Театру вогню”.

Автори проекту сподіваються, що в парку завжди буде людно, зручні лавочки не пустуватимуть, а відвідувачі переглядатимуть змістовні виставкові стенди і знатимуть та передаватимуть з покоління в покоління історію рідного краю. Заозерне, розташоване на мальовничому березі Південного Бугу, маючи такий чудовий парк, стародавню історію, має всі шанси стати туристичною перлиною Подільського краю.

Повернутись