ФОПи отримають державну допомогу через часткове безробіття внаслідок карантину

11.06.20

Відтепер ФОП має право на допомогу через часткове безробіття, якщо підприємець внаслідок  карантинних заходів не працював або ж скоротив свою діяльність, не має найманих працівників, але сплачував єдиний соціальний внесок. Про це була прийнята відповідна Постанова КМУ.

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Як отримати допомогу по частковому безробіттю ФОПу без найманої праці:

Підприємець має зібрати необхідний пакет документів та звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

До пакету документів входить:

– заява на отримання допомоги в довільній формі;
– копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
– довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
– відомості відповідно до Додатку 2 Порядку.

Оригінали документів подаються до центру зайнятості в один зі зручних способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, спеціалісти центру зайнятості повідомлять про це. ФОП матиме 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний центр зайнятості.

Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Допомога по частковому безробіттю не оподатковується, тобто з допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Покрокову інструкцію можна також знайти на сайті Державного центру зайнятості .

Консультацію можна отримати у Вінницькому обласному центрі зайнятості за телефоном 0432 55 17 80.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/fopi-otrimajut-derzhavnu-dopomogu-cherez-chastkove-bezrobittya-vnaslidok-karantinu.htm

Повернутись