Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує

08.12.20

Уряд спростив процедуру сертифікації насіння для сільгоспвиробників 

 

Уряд прийняв постанову щодо змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал. Його привели у відповідність до міжнародних вимог

2 грудня рішенням Уряду прийнято постанову “ Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал ”, яка приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог. Повідомляє Мінекономік.

Зокрема, постановою передбачається:

  • збільшення терміну дії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння (на насіння овочевих культур, насіння соняшнику та насіннєву картоплю);
  • визначення відсотку насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю;
  • скасування норми щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння;
  • спрощення процедури подання документів до органу сертифікації виробникам категорії добазового насіння (розсадників випробування та розсадників розмноження).

«Цей документ врегульовує розбіжності, які виникають під час проведення сертифікації насіння, спрощує процедуру сертифікації, знижує фінансове навантаження на суб’єктів господарювання та забезпечує наявність на ринку насіння високої якості», - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Повернутись