Цього року фінансування галузі культури Вінниччини збільшено майже на 133 млн. грн.

04.07.17

Сьогодні, 4 липня, в економіко-правовому відділі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбулось засідання колегії Управління культури і мистецтв облдержадміністрації за участю заступника голови-директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка.

«Галузь культури була і залишається провідною галуззю нашої області. І це не лише через кількість працівників, за якою Вінниччина займає 3 місце по Україні, але, в першу чергу, за тою значимістю, яку дана галузь посідає в суспільстві. Підбиваючи підсумки діяльності за І півріччя, ви зможете в повній мірі оцінити масштаби проведеної роботи як вами, колективами, які ви очолюєте, так і працівниками галузі культури. Найголовнішим є те, що всі ви робите спільну справу і працюєте в єдиному культурному просторі Вінниччини. Хочу зауважити, що створений в нашому місті Центр історії Вінниці – це величезний крок вперед, який зроблено протягом цього півріччя. Окрім того, величезним досягненням є реставрація палацу Можайських-Грохольських, який в оновленому вигляді нещодавно урочисто відкрито, і він є перлиною не лише Вінниччини, а й усієї України. Ще одним спільним проектом обласної державної адміністрації, Управління культури і мистецтв ОДА та Вінницької міської ради стало відновлення та реставрація Вінницьких мурів. Слід відмітити і те, що за останні півроку проведено цілу низку мистецьких заходів, де загальна кількість учасників склала понад 18,5 тис. чоловік. Загальна сума виділених коштів на проведення цих заходів становить порядка 3,5 млн. грн. Не можу не відмітити значення проведеного першого міжнародного фестивалю «ОПЕРАФЕСТ ТУЛЬЧИН», який пройшов на відмінно. І це ваші заслуги, за що величезна подяка всім вам. Тож бажаю і надалі тримати високу планку в галузі культури Вінниччини», - зазначив Ігор Івасюк.

Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв у І півріччі 2017 року присутніх детально проінформував начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський.

Важливим аспектом, на якому наголосив очільник, стало значне збільшення фінансування галузі, а саме станом на 1 липня 2017 року план асигнувань складає 526 млн. 232,7 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшення сягнуло 33,8%, або 132 млн.790,6 тис. грн.

Також, на колегії розглянуто питання стосовно проведення заходів з популяризації українського національного мистецтва театрально-видовищними закладами. Широко для присутніх це питання розкрив директор Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. Садовського Володимир Лозовський.

В свою чергу, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька проінформувала колегію стосовно питання охорони і збереження Державного музейного фонду України на території Вінницької області.

Про діяльність закладів культури клубного типу з питань збереження традиційної народної культури розповіла директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Загалом, у порядку денному колегії на розгляд винесено 7 головних питань галузі. По кожному із заявлених питань присутні заслухали доповідачів та прийняли відповідні рішення.

Повернутись