Блаженніший Онуфрій освятив Престол Богоявленського храму в місті Вінниці

31.08.17

Сьогодні, 29 серпня, в день свята Нерукотворного Спаса, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин освячення престолу у Богоявленському храмі Хрестовоздвиженської громади м. Вінниці. До освячення храму долучилися голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, представники Вінницької міської ради, народні депутати України, депутати обласної Ради та прихожани.  

Його Блаженству Онуфрію співслужили митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Чернівецький і Буковинський Мелетій, а також священнослужителі Вінницької єпархії та гості у священному сані. 

Освятили також приміщення православної приватної школи Святителя Миколая і дитячого садка, які знаходяться у храмовому комплексі. 

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив на освяченому Престолі Божественну літургію, під час якої Предстоятель прочитав молитву за мир в Україні, а також заупокійну молитву за убієнних на Сході воїнів і мирних жителів, адже цього дня в Україні згадують загиблих військових під Іловайськом.

Після прочитання Євангелія Митрополит Онуфрій звернувся з архіпастирським повчанням до парафіян.

– Образ Божий присутній у кожній людині, але в одних він сяє християнськими чеснотами, серед яких головною є любов до Бога і ближнього, а в інших він залишається непомітним через гріхи, серед яких головними є гординя і ненависть, – підкреслив предстоятель. Митрополит Онуфрій закликав паству тримати у чистоті образ Божий у своєму серці, очищаючи його покаяння, і прикрашати справами любові, милосердя, прощення.

Предстоятель УПЦ привітав настоятеля храму і засновника православної школи протоієрея Миколая Давидовського із освяченням храму і навчального закладу. Настоятель Богоявленського храму розповів Блаженнішому Митрополиту Онуфрію історію храму.

– Будівництво храму розпочали ще у 1995 році, – зазначив протоієрей Микола Давидовський. – При церкві вже 5 років діє унікальний, не лише для Вінниці, а й для усієї України, православний навчально-виховний комплекс.

Отця Миколая, парафіян храму, педагогів і учнів привітав також митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Повернутись