42 експерти розробляли індикатори для системи оцінки ефективності територіальних громад

12.04.21

Триває пілотний етап з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад, який програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) розпочала у лютому. 

6 квітня відбулося друге засідання координаційної групи, на якому було презентовано результати роботи трьох Секторальних експертних груп.

Упродовж місяця Секторальні експертні групи, до яких увійшли представники профільних міністерств, експертів та представників органів місцевого самоврядування, розробляли індикатори, за якими можна буде оцінити, що послуги надаються громадою у повному обсязі, ефективно, а громадяни ними задоволені. Нагадаємо, що за результатами консультацій для пілотної фази було обрано три послуги – поводження із відходами, постачання питної води та шкільна освіта.

У своїй роботі експерти послуговувалися основним принципом – індикатори мають бути чіткими, простими і зрозумілими для громади. Також до уваги було взято пропозиції від громад, висловлені під час опитування, міжнародний досвід застосування індикаторів за такими ж послугами, критерії оцінки, передбачені чинним нормативними документами у кожній сфері та експертний досвід кожного із учасників групи. Загалом індикатори розподілили на чотири групи: 

  • Статистична інформація, інституційна спроможність та організаційне забезпечення
  • Охоплення послугою, доступність
  • Якість, ефективність послуги
  • Рівень задоволення послугою.

Координаційна група схвалила проєкт індикаторів за всіма трьома послугами за основу, а до 12 квітня кожен член координаційної групи може надати свої коментарі щодо його змісту.

Згодом буде проведено тренінг-навчання зі збору даних про ці послуги для представників громад. Загалом на адресу програми DOBRE надійшли 74 офіційні гарантійні листи від місцевої влади щодо підтвердження бажання взяти участь у Пілотному проєкті та забезпечення надання достовірних даних за обраними критеріями оцінки. 

Нагадаємо, зважаючи на високий рівень мотивації, висловлений під час проведення опитування, Координаційна група вирішила допустити до участі у Пілотному проєкті усі територіальні громади, які зголосилися для цього.

 

Повернутись