ЄС запускає новий проєкт «EU4Culture» для підтримки культури та креативних індустрій в Україні

31.05.21

Європейський Союз запускає новий проєкт «EU4Culture», орієнтований на підтримку культури та креативних індустрій у країнах Східного партнерства: Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні.


Проєкт EU4Culture прагне допомогти культурі стати рушієм для економічного зростання та соціального розвитку у регіоні. З його допомогою ЄС підтримає країни Східного партнерства у розвитку потенціалу сектору культури та креативності, одночасно сприяючи міжкультурному діалогу, обміну знаннями, кращому місцевому врядуванню у секторі культури та економічному зростанню.

«EU4Culture» - це регіональний проєкт, що підтримує сектор культури та креативності у країнах Східного партнерства, з особливим акцентом на нестоличні міста. Зокрема, проєкт буде:

  • Підтримувати створення та впровадження Стратегій розвитку культури в нестоличних містах регіону.
  • Надавати гранти на реалізацію Стратегій розвитку культури, а також підтримувати місцеві та регіональні фестивалі, культурні та крос-інноваційні проєкти.
  • Підтримувати міста у розвитку Стратегій розвитку культури.
  • Допомагати митцям та професіоналам сектору культури бути більш активними на міжнародному рівні, надаючи гранти мобільності.

Зрештою, культурний та креативний сектори та громадяни в цілому отримають користь від ефективних Стратегій розвитку культури. Водночас митці та працівники культури з регіону матимуть налагоджувати контакти та обмінюватися знаннями.

21 травня 2021 року проєкт відкрив перший конкурс заявок на підтримку підготовки Стратегій розвитку культури для міст. Конкурс має на меті допомогти містам у створенні та впровадженні Стратегій розвитку культури, наслідуючи підхід європейських столиць культури. Першим кроком буде вибір міст у країнах Східного партнерства, які далі змагатимуться за фінансову підтримку в розробці своєї Стратегій розвитку культури. Прийом заявок триває до 30 червня, деталі за посиланням.


Довідка:

«EU4Culture» фінансується Європейським Союзом та має бюджет у розмірі 7 850 000 євро. Проєкт реалізується Ґете-Інститутом (основний партнер), Данським Інститутом Культури, Чеськими Центрами та Французьким Інститутом у Грузії. Його реалізація розпочалася 1 січня 2021 року і триватиме до 31 грудня 2024 року.

Для детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся до Дар’ї Москалевич, координаторки проєкту «EU4Culture» за адресою Daria.Moskalevych@goethe.de.

Повернутись