Інформує Тульчинська окружна прокуратура

31.01.24

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», Тульчинською окружною прокуратурою Вінницької області вивчено та узагальнено стан організації роботи з розгляду та вирішення звернень  і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації  у 2023році.

Узагальнена інформація надається за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 включно та відповідно до переліку питань, зазначених у завданні.

Керівництвом Тульчинської окружної прокуратури протягом 2023 року вжито ряд заходів щодо забезпечення об’єктивного, всебічного і своєчасного розгляду звернень, оприлюднення у встановлені законом строки публічної інформації, що знаходиться у володінні органів прокуратури, надання за запитами достовірної, точної та повної інформації, реального поновлення порушених прав громадян; підвищено рівень виконавської дисципліни та посилено відповідальність працівників окружної прокуратури за об'єктивністю перевірок за зверненнями, обґрунтованістю прийнятих рішень за їх результатами, своєчасністю та достовірністю обліку в інформаційно-аналітичних системах органів прокуратури.

Так, на вказаному напрямку роботи протягом 2023 року проведено 6 оперативних нарад за участі прокурорів Тульчинської окружної прокуратури, Крижопільського та Томашпільського відділів Тульчинської окружної прокуратури.

Упродовж 2023 року окружною прокуратурою розглянуто 286 звернень, з них вирішено по суті – 214, направлено до інших відомств – 53, скеровано іншому прокурору – 4, повернуто заявникам або залишено без розгляду – 2, виключено з обліку звернень у зв'язку з внесенням відомостей до ЄРДР – 50, а також розглянуто 17 дублетних звернень.

Відповідно по окружній прокуратурі відслідковується тенденція до збільшення кількості розглянутих звернень (+20,7 % у порівнянні з 2022 роком), що відповідає тенденціям в цілому по державі та області.

За вказаний період за результатами розгляду звернень задоволено вимоги заявників у 1 випадку (з питань досудового розслідування), 2022 рік – 3 задоволених звернення (в т.ч. 2 – з питань досудового розслідування).

Задоволене окружною прокуратурою звернення стосувалося надання інформації про хід досудового розслідування у кримінальному провадженні захиснику потерпілого.

Із загальної кількості 214 вирішених по суті звернень (без дублетних) найбільшу питому вагу займають звернення з питань досудового розслідування – 110 (в т.ч. 70 від учасників кримінального провадження), що складають 38,5% від загальної кількості, з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 75 (26,2 % від загальної кількості), з питань представництва інтересів держави в суді – 7, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 3, з питань охорони прав дітей – 1, з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 1 та з питань охорони навколишнього середовища - 1.

Необхідно відмітити, що у 2022 році основна маса вирішених звернень стосувалася питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства (81 з 182, або 45 %).

У 2023 році Тульчинською окружною прокуратурою розглянуто:

  • 105 заяв (основна тематика – порушення прав засуджених у місцях несвободи, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, неправомірні дії службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування при вирішенні земельних питань);
  • 70 скарг (основна тематика – порушення вимог КПК України слідчими та дізнавачами органів Національної поліції);
  • 9 клопотань від учасників кримінального провадження про проведення слідчих (процесуальних) дій;
  • 9 запитів адвокатів, поданих в інтересах підзахисних у кримінальних провадженнях.

Для отримання звернень і запитів засобами електронного зв’язку використовується спеціально створена електронна пошта                          tulchyn@vin.gp.gov.ua.

У 2023 році до Тульчинської окружної прокуратури звернення Героїв України, звернення, запити народних депутатів України, депутатів місцевих рад, осіб з інвалідністю внаслідок війни, звернення громадських організацій, звернення голів обласної ради та місцевої державної адміністрації не надходили та не розглядалися.

Водночас, надійшло 2 звернення учасників бойових дій щодо невиплати соціальної допомоги, яке скеровано за належністю для розгляду до Тульчинської районної військової адміністрації та про надання інформації щодо проведення стосовно нього та його рідних оперативно-розшукової діяльності, заходів відповідно до глави 21 КПК України, на яке заявнику надано відповідь роз’яснювального характеру.

Протягом 2023 року прокурорами окружної прокуратури розглянуто                    9 адвокатських запитів, з яких 3 – відхилено, у 6 випадках надано письмове роз’яснення.

На визначену електронну адресу окружної прокуратури у 2023 році надійшло 10 звернень, з яких 1 задоволено, на 5 надано письмові роз’яснення, 3 відхилено та 1 скеровано за належністю.

На телефон «гарячої лінії» окружної прокуратури впродовж 2023 року надійшло 17 звернень, за результатами розгляду 14 надано письмові роз’яснення, 2 звернення скеровано за належністю та в 1 випадку виключено з обліку звернень у зв'язку з внесенням до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Впродовж 2023 року до Тульчинської окружної прокуратури запити на інформацію, подані відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», не надходили та не реєструвалися.

Відповідно до вимог п. 10 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Тульчинською окружною прокуратурою на офіційному вебсайті обласної прокуратури, Єдиному державному вебпорталі відкритих даних та інформаційному стенді оприлюднена необхідна інформація та звіт про роботу прокуратури щодо розгляду запитів у 2023 році.

У доступному місці в приміщенні Тульчинської окружної прокуратури наявні графіки прийому керівництвом Офісу Генерального прокурора, обласної та окружної прокуратур, тексти Законів України «Про прокуратуру»,                   «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», встановлено скриньку «Для скарг і заяв».

Кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі – 70 (2022 рік – 78), з усними зверненнями, на які надано усні роз’яснення – 67, у тому числі керівником окружної прокуратури особисто прийнято 26 осіб.

У місцях тимчасового обмеження волі керівником Тульчинської окружної прокуратури прийнято на особистому прийомі 22 в’язня (2022 рік – 31).

Підсумовуючи викладене, у 2023 році керівництвом Тульчинської окружної прокуратури задля безумовного виконання вимог законодавства, що регулює порядок і строки розгляду звернень та запитів, цілей Стратегії розвитку прокуратури на 2021-2023 роки основні зусилля зосереджено на підвищенні рівня виконавської дисципліни, виключення фактів формалізму під час вирішення звернень та запитів, недопущення порушень порядку та строків їх розгляду.

 

Керівник Тульчинської окружної прокуратури             Пилип Хоменко                                         

Повернутись