Набрала чинності постанова Кабміну № 716, що регулює виконання суспільно корисних робіт під час війни

30.06.22

 

 

 

Державна служба зайнятості зазначає, що українці мають долучитися до відбудови України та отримати за це гарантований заробіток, оскільки сьогодні надважливими завданнями для тих, хто в тилу, є відновлення інфраструктури, будівництво захисних споруд, супровід громадян з інвалідністю та багато іншого.

У кожній області різновид робіт визначатимуть місцева влада та військово-цивільні адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни.

Державна служба зайнятості спочатку пропонуватиме вакансії, які відповідають умінням, навичкам і кваліфікації безробітних. Якщо таких пропозицій роботи немає в базі даних, будуть запропоновані громадські роботи.

З усіма, хто долучиться до виконання робіт, підписується строковий трудовий договір. Ця робота буде оплачуватися в розмірі мінімальної заробітної плати і вище, а вона вища за середню допомогу по безробіттю. На сьогодні середня виплата по безробіттю - 4635 грн, мінімальна зарплата - 6500 грн. Запис у трудову книжку вносить роботодавець на вимогу особи, яка бере участь у суспільно корисних роботах.

До громадських і суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров'я. Водночас особа може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах, надалі це буде свідченням її несприяння власному працевлаштуванню, а тому виплата допомоги по безробіттю припинятиметься.

За матеріалами Державного центру зайнятості

Повернутись