Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг»

30.06.21

21 червня на Вінниччині стартував Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг».

На живописній території Державного історико-культурного заповідника «Буша» розміщено тематичні мистецькі майданчики, де представники різних етнокультурних напрямків демонструють свої творчі здібності, витвори мистецтва, залучають відвідувачів та гостей заповідника  до участі у майстер-класах.

До 3 липня включно мешканці області матимуть можливість оглянути найцікавіші локації та ознайомитися з найдавнішими ремеслами.

Це третій мистецький проект на Вінниччині до 30-річчя незалежності України. Буша - мальовниче село на самому півдні області здавна зберігає у своїх краєвидах сакральні місця. Тут магія каменю та глини, краса української пісні, неперевершений смак подільської кухні, щирі емоції привітних людей. 

У першу чергу, «Подільський оберіг»  - це Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів. Нагадаємо, що перший такий пленер відбувся влітку 1986 року, після чого на Замковій горі в с. Буша встановлено десятки скульптур майстрів. На сьогодні це територія однойменного Державного історико-культурного заповідника.

За 35 років під час проведення пленерів створено понад 300 об’єктів, які утворюють парк кам’яних скульптур під відкритим небом. Щороку в рамках «Подільського оберегу» обирали нову тематику.

У суботу, 3 липня, на території Державного історико-культурного заповідника «Буша»  гостям продемонструють яскраву етнічну програму. В останній день проведення фестивалю всі охочі матимуть можливість відвідати містечко майстрів, де народні умільці представлять свої вироби та проведуть майстер-класи.

Пригощатимуть гостей стравами національної кухні, а для малечі підготують ігрові майданчики. Також відбудуться виступи фольклорних колективів територіальних громад Вінницької області.

Завершиться фестиваль виступом драйвового подільського гурту «ПАН КАРПО».

Організатори Всеукраїнського фестиваль «Подільський оберіг»: Вінницька обласна державна адміністрація, Департамент гуманітарної політики облдержадміністрації, Управління культури та креативних індустрій ОДА, адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Буша» та Вінницький обласний центр культури «Щедрик».

Фестиваль проводиться в рамках Плеяди культурно-мистецьких заходів з нагоди 30-річчя незалежності України «Ти у мене єдина».

Для довідки

Державний історико-культурний заповідник «Буша» створено в 2000 році. На території заповідника, площа якого сягає майже 7 га розташовано ряд музеїв, в яких відтворена вся палітра історії та народних промислів с.Буша. Найвідомішою пам’яткою заповідника  є залишки висіченого в скелі храму з унікальним художнім рельєфом. Нічого подібного немає в Європі. Візитівкою заповідника є також кам’яна замкова вежа. Буша увійшла в історію України як одна із славетних віх визвольної війни 1648-1654 років. Подвиг оборонців Буші овіяний славою та оспіваний в літературі. Державний історико-культурний заповідник «Буша» став відомим туристичним центром України, який щороку відвідують тисячі туристів. Не випадково саме це місце обрано організаторами Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг».

Повернутись