Засідання 3 сесії районної ради 8 скликання

05.02.21

4 лютого 2021року під головуванням голови Тульчинської районної ради Василя Неборецького відбулась 3 сесія  районної ради 8 скликання.

В роботі сесії брали участь заступник голови районної державної адміністрації Ю. Деркач, голови та заступники сільських, селищних, міської рад Тульчинського району, голови комісій із реорганізації Томашпільської, Крижопільської, Піщанської районих рад, керівники структурних підрозділів Тульчинської райдержадміністрації, районних установ.

На початку сесії, після виконання Державного Гімну України, присутні в залі вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих на сході України захисників та мирних жителів.

Голова районної ради В. Неборецький, виступаючи перед депутатським корпусом зазначив, що за досить стислі терміни роботи районної ради 8 скликання Тульчинського району ми зітнулись з багатьма викликами, в ході переформатування повноважень органів місцевого самоврядування районного та місцевого рівнів.

Безпосередньо виконавчим апаратом Тульчинської районної ради проведено цілий ряд робочих зустрічей із головами комісій із реорганізації Томашпільської, Крижопільської, Піщанської районних рад, а також керівництвом Тульчинської, Ладижинської міських рад, Шпиківської, Крижопільської, Піщанської, Томашпільської, Вапнярської селищних рад, Городківської та Студенянської сільських рад, зустрічі відбувались здебільшого із виїздом безпосередньо в громади.

Голова ради подякував голові комісії із реорганізації Томашпільської районної ради Володимиру Стратію, а також екс головам районної ради та райдержадміністрації, та головам селищних рад за розуміння та прийняття виважених та завчасних рішень з даних питань.

Як результат, станом на 04.02.2021 року по Томашпільському району передані у комунальну власність Томашпільської та Вапнярської громад всі об’єкти спільної власності, завершено роботу комісій з питань приймання – передачі майна та процес державної реєстрації юридичних осіб новими власниками.

Голова районної ради також зазначив, що районні ради і ради громад  є складовою системи влади, а отже, зобов’язані приймати рішення, які не суперечитимуть законодавству. Саме закон зобов’язує районні ради передати майно, а місцеві ради – прийняти у комунальну власність. Не всі громади достатньо спроможні, комусь не вистачатиме знань і досвіду, кадрів, комусь – фінансування. Миттєво вирішити все неможливо. Але ми оцінюємо всі проблемні питання, які виникають в процесі розмежування майна, і будемо намагатись спільно їх вирішувати, зазначив голова районної ради Василь Неборецький.

До порядку денного 3 сесії районної ради 8 скликання було включено цілий ряд проектів рішень, зокрема, депутати проголосували з питань:

  • Про регламент Тульчинської районної ради 8 скликання
  • Про Положення про постійні комісії районної ради 8 скликання

 

Депутати підтримали пропозицію голови районної ради Василя Неборецького та переважною більшістю голосів заступником голови районної ради обрали Оксану Трач.

 

Також, проголосували з ряду районних програм, зокрема:

- Про Районну Програму фінансування установ на період ліквідації та передачі у власність територіальним громадам в умовах децентралізації на 2021 рік.

- Про затвердження Програми для забезпечення виконання рішень суду на 2021-2022 роки.

 

  • Про Програму приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тульчинського району на 2021-2022 роки.

 

Депутати розглянули блок проектів рішень фінансового спрямування.

Зокрема, про затвердження звіту про виконання Тульчинського, Томашпільського, Крижопільського та Піщанськогорайоннихбюджетівза 2020 рік, а також про внесення змін до районного бюджету на 2021 рік.

Депутати підтримали проекти рішень з питань щодозатвердження проектів землеустрою щодо встановлення меж адміністративно-територіального утворення населених пунктів.

Розглянули рішення щодо приватизації майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тульчинського району.

Підтримали проекти рішень щодо виключення (виходу) із складу засновників Тульчинської, Піщанської та Крижопільської районних рад.

            Депутати також розглянули та підтримали проекти рішень: про передачу майна з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тульчинського району в комунальну власність Тульчинської, Ладижинської міських рад, Шпиківської селищної ради; про передачу майна, що знаходиться в оперативному управлінні Томашпільської районної ради, із спільної власності територіальних громад сіл, селищ Томашпільського району до комунальної власності Томашпільської та Вапнярської селищних рад; про передачу майна з спільної власності територіальних громад сіл, селищ Піщанського району в комунальну власність Піщанської селищної та Студенянської сільської рад та ряд інших питань.

З усіх питань порядку денного прийняті відповідні рішення.

Повернутись