Сьогодні виповнюється 81 рік з початку масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр

29.09.22

 

Під час окупації Києва у 1941-1943 роках на цьому місці вбито близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених. Трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.

Після відкриття й осмислення його жахів світова спільнота сказала “ніколи знову”, проте геноциди продовжуються, російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр.

Жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин, фізичні та моральні тортури, зґвалтування, відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, нескореного Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають цивілізований світ.

Мир, безпека й рівновага у Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а московські злочинці будуть належно покарані.

«Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія насамперед єврейського та українського народів», – сказав український письменник Іван Дзюба.

Нехай ця жахлива сторінка історії буде вічним нагадуванням про те, до яких людських утрат може призвести відсутність людяності й поваги одне до одного.

ПАМ’ЯТАЙМО! ВІЧНИЙ СПОКІЙ ЗАГИБЛИМ!

Повернутись