Допоки пишеться писанка – існує світ

29.04.21

  Департамент гуманітарної політики ОДА, обласний центр народної творчості та обласні краєзнавчий і художній музеї презентували виставку народного мистецтва «Сяйво Великодня», сюжетною лінією якої є її величність – дивовижна Писанка.

  На виставці представлені кращі зразки традиційного писанкарства і тематичні роботи провідних народних майстрів Вінниччини.

  В сучасному світі писанка виконує місію збереження, примноження та передачі наступним поколінням надбань української національної культури.  Це древній витвір народного мистецтва, що символізує народження нового життя і несе із собою сонцедайність весни та величне Свято Пасхи.

  За дорученням Голови ОДА Сергія Борзова, вітаючи присутніх з прийдешнім світлим святом Великодня, перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна зазначила, що допоки пишеться писанка, доти існує світ.

«Якщо ця традиція забудеться, світ перестане існувати. Щира вдячність організаторам заходу за те, що цією виставкою та цілою низкою майстер-класів із писанкарства ви несете цю прекрасну місію, адже писанка символізує добро і найчистіші людські помисли. Сьогодні перед Україною стоять величезні виклики. Триває війна на Сході нашої держави. Залишається окупованим Крим. Ми другий рік поспіль боремося із коронавірусною хворобою. І саме цей день – світле свято Великодня – дарує нам можливість в щирих молитвах про мир в нашій державі, про здоров’я ближнім звернутися до Бога, коли ми пишемо писанку. 

  Тож закликаю усіх долучитися до пізнання цього найдивовижнішого виду мистецтва», – зауважила Наталя Заболотна.

  На виставці «Сяйво Великодня» представлено близько 100 писанок знаної вінницької писанкарки Марини Верхової-Юрченко, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, автора книги «Писанки Поділля» до якої увійшло 2000 зразків подільської писанки, зібраних майстринею.

  Експозицію виставки  прикрашають живописні полотна подільських майстрів живопису та народного малярства  з колекції обласних художнього і краєзнавчого музеїв та центру народної творчості. Зокрема, це картини Іллі Безбаха, Михайла Чорного, Григорія Зорика, Івана Горобчука, Юрія Кафарського, Віктора Крижанівського та ін. В художньому оформлені виставки використані різьблені підсвічники заслуженого майстра народної творчості України Василя Слободянюка, а також ткані рушники і верети з колекції обласного центру народної творчості.

 

Повернутись