Голодомор - біль душі й пам’ять серця

28.11.22

Щорічно в четверту суботу листопада вшановується національний День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор-це геноцид народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити українську націю. Способом його реалізації став штучний масовий голод, який спричинив загибель мільйонів українців.

26 листопада заступник голови районної ради Оксана Трач разом із керівниками Тульчинської міської ради та районної військової адміністрації, жителями громади вшанували пам’ять жертв трагедії біля пам’ятних знаків в парку Пам’яті.

Запалюючи свічки в лампадках, кожен із присутніх подумки згадав, що Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років, у результаті насильницької та спланованої конфіскації врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування, за оцінками істориків, утратила понад сім мільйонів людей.

Запалені свічки – це не лише світла пам’ять про тих, на могилах яких виросли колоски, що бринять смутком на вітрах історії, але й непохитна віра в Перемогу українців, які продовжують мужню боротьбу з російським агресором - нащадком тоталітарного радянського режиму.

Ми, згуртовані й незламні, обов’язково здолаємо катів-поневолювачів і не зрадимо пам’яті тих, кого заморили голодом 90 років тому.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ…