Останні новини

24.04.17

Валерій Коровій: «Маємо сподівання, що «OPERAFEST-TULCHYN» стане найуспішнішим проектом в історії мистецького життя Вінницької області»

Про це голова обласної державної адміністрації повідомив 21 квітня під час прес-конференції, присвяченої проведенню 4-5 червня першого Міжнародного оперного openair фестивалю «OPERAFEST-TULCHYN» на території палацу Потоцьких в Тульчині.

        Валерій Коровій переконаний, що запланований захід стане унікальною та певною мірою історичною подією для Вінниччини.

 «Палац Потоцьких в Тульчині – це Подільський Версаль. Протягом деякого часу були спроби здійснити реконструкцію будівлі, реанімувати її, і аналізуючи глибину проблематики, ми зійшлися на думці, що це повинен бути комплексний процес. Так виникла ідея відродження славних традицій оперного мистецтва, що протягом 18-19 століття були присутні в цьому палаці, - зазначив керівник ОДА. – Ми ставили перед собою декілька завдань: і мистецькі, і економічні, і разом з тим – відродження унікального туристичного потенціалу міста Тульчин. Ми хочемо зробити все для того, щоб Тульчин позиціонувався як колиска відомого «Щедрика» Миколи Леонтовича. І щоб успішна реалізація фестивалю дала можливість накопичувати фінансові ресурси та щороку робити кроки з реконструкції палацу Потоцьких».

Голова облдержадміністрації наголосив і на важливості розвитку туристичного кластеру навколо Тульчина: сфери послуг, готельного бізнесу, відповідної інфраструктури.

«Ми дуже розраховуємо, що це буде найуспішніший проект в історії мистецького життя Вінницької області. Хочемо створити нашого, подільського глядача, який любить оперу і розуміється на цьому», - підкреслив Валерій Коровій.

Як повідомила арт-директор заходу, радник Міністра культури України Ірина Френкель, такий формат проведення фестивалю оперного співу – під відкритим небом – є першим подібним досвідом в Україні.

За її словами, в «OPERAFEST-TYLCHYN» будуть задіяні 3 симфонічні оркестри, 4 хори та понад 52 солісти, в тому числі й симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії та камерний хор «Вінниця». Учасниками заходу, окрім українських митців, стануть артисти Італії, Німеччини, Угорщини, відомі європейські диригенти.

Щоб залучити різну цільову аудиторію, розроблено низку заходів, орієнтованих на молодь, зокрема нічні програми та кінопокази. Відтак, організатори очікують близько 5 тисяч туристів, які мають відвідати цей фестиваль. Запрошуватимуть і перших осіб держави, голів усіх обласних державних адміністрацій України та голів об’єднаних територіальних громад.

«Ми сьогодні змінюємо культурну парадигму нашої країни і говоримо про те, що культурний ресурс є економічним важелем розвитку малих територій», - наголосила Ірина Френкель.

Варто відзначити, що вхід на фестиваль буде безкоштовним. Більше того, у дні його проведення діятиме спеціальна чартерна програма – ексклюзивний автобусний маршрут «Вінниця – Тульчин – Вінниця», розклад якого повністю адаптований під заходи фестивалю. Продаж чартерних квитків через мережу Інтернет розпочнеться вже завтра. Також квитки можна буде придбати в інформаційному центрі фестивалю, що на базі обласної наукової бібліотеки ім. Тімірязєва, та в касах окремих ТРЦ міста.

Окрім концертної програми, на гостей заходу чекатимуть пізнавальні туристичні маршрути, майстер-класи та спеціальні селфі-зони.

Безпеку ж громадського порядку забезпечуватимуть близько 150 правоохоронців.

Повернутись